Czerń we wnętrach to dla wielu osób coś niewyobrażalnego i zdecydowanie szalonego. Tymczasem kolor czarny, to gorący i bardzo pożądany trend we wnętrzach w ostatnich czasach. Nie tylko nadaje klimatu, ale także sprawia, że wnętrze staje się ekskluzywne i luksusowe. Jakie elementy w kolorze czarnym sprawdzą się we wnętrzu i co z dominującą barwą ? To wszystko przeczytacie w naszym wpisie - zapraszamy więc do lektury.

CZERŃ - kolor tajemniczy, ekstrawagancki, luksusowy, ale także niezwykle.... uniwersalny!

Podczas aranżowania wnętrz z użyciem koloru czarnego niezwykle istotne jest przełamywanie czerni, jasnymi kolorami lub jedynie jaśniejszymi odcieniami, typu szarości, popiel oraz srebro. 

Czerń z biegiem lat, staje się coraz bardziej popularny i modny. Założę się, że gdy pierwszy raz trafiłeś do czarnego wnętrza, przerażenie sięgało zenitu. Jednak my postaramy się przekonać Was, że czarny nie musi być straszny. Dla nas kojarzy się nie tylko z luksusem, ale także z prywatnością oraz stylem. Nie oszukujmy się. Ktoś, kto nie boi się czerni we własnym domu, musi mieć ogromne wyczucie stylu!

 

salon w stylu nowoczesnym

 

Salon, królestwem czerni

Salon w kolorze czarnym to zdecydowanie odważny krok aranżacyjny! Nie musimy malować ścian na czarno, ale wystarczy zadbać o odpowiednie dodatki i meble, które sprawią, że nasz dom będzie niezwykle luksusowym i stylowym królestwem czerni. Wybór mebli należy w stu procentach do nas. Ich kształty, modele, wielkości powinny być naszym wyborem dostosowanym do potrzeb oraz miejsca, jakim dysponujemy. Doskonałe będą meble wypoczynkowe w kolorze czarnym, takie jak krzesła i fotele. Fotele tapicerowane czarną tkaniną welurową to wyznacznik ogromnego poczucia stylu. Są nie tylko eleganckie, ale także bardzo luksusowe i ponadczasowe. Dla przełamania ciemnej kolorystyki możemy ustawić stalowy stolik kawowy ze szklanym blatem, ale także dębowym, na przykład w ciemnym wybarwieniu, które idealnie wpasuje się w klimat czerni. 

 

 

salon w stylu odern

 

Ważną kwestią podczas aranżowania ciemnych/czarnych wnętrz jest oświetlenie. Czerń wybieramy w momencie, kiedy chcemy, aby nasze wnętrze stało się bardziej tajemnicze, przytulne i prywatne. Idealne będą lampy z czarnymi abażurami. Doświetlają wnętrze w bardzo subtelny i delikatny sposób, 

 

 

AdobeStock 32786241

 

Czarne dodatki, kluczem sukcesu aranżacyjnego

Czarny kolor sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, jak i we wnętrzu klasycznym. Ciemny akcent to doskonały sposób na wprowadzenie tego mocnego koloru, ale jednak ograniczenie się jedynie do dodatków. Wybierając dodatki i dekoracje w tym kolorze, możemy spokojnie zdecydować się na pozostałe elementy wyposażenia w innych kolorach.  Jeśli czerń jest użyta w niewielkim stopniu, dopełniać ją będą odważne kolory, jak czerwień, bordo czy butelkowa zieleń. 

Doskonałymi dodatkami są obrazy zarówno te, na których dominuje czerń, ale także, na których jest jedynie dodatkiem. 

 

aranzacja salonu w stylu loft