Niewątpliwie każda pora roku, ma swój niepowtarzalny urok. Jesień jest bardzo magiczna, ale przynosi nam krótsze dni, przez co wieczory stają się długie i coraz zimniejsze. Nie tylko my, ale także nasze wnętrza potrzebują wtedy ocieplenia i wprowadzenia do domu nastroju, aby uprzyjemnić nam każdą jesienną chwilę. Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, z którego dowiecie się jak ocieplić Swój dom jedynie dodatkami, aby jesienne wieczory były bardzo przytulne. 

Wieczory robią się już coraz dłuższe, coraz chłodniejsze. Cóż zrobić - taka kolej rzeczy! Możemy sobie w tym okresie wyjątkowo ocieplić wnętrze dodatkami, aby wieczory stały się bardzo przyjemne. Zatem sięgnij po kubek ulubionej gorącej czekolady i zapraszamy Cię do lektury :)

 

salon w stylu boho

 

Tekstylia, które ocieplą meble tapicerowane. 

Tekstylia we wnętrzu, pełnią głównie funkcję dekoracyjną, a przy tym są bardzo praktyczne. Dzięki nim - salon, sypialnia, przedpokój, a nawet gabinet staną się przytulne i bardzo komfortowe. 

 Zimne jesienne wieczory skłaniają nas do spędzania czasu w jak najbardziej komfortowy sposób w Swoim domu. Nie tylko większa temperatura ociepla wnętrze, ale także dodatki, które nadają przytulnego klimatu dla całej aranżacji, a dla nas są bardzo przydatnymi elementami wyposażenia. Wszelkiego rodzaju koce i pledy sprawdzają się idealnie. W zbliżających się do zimy miesiącach chyba każdy z chęcią zanurzy się w miłym, grubym kocu. 

Jeśli jesteśmy już w temacie koców, pledów i nakryć, trzeba wiedzieć, że jeśli mają stanowić część mebla, a nie jedynie okazjonalne nakrycie, powinny pasować kolorystycznie do tkaniny, która została wykorzystana na meblach tapicerowanych, jak fotele, sofa, czy krzesła. Nie musimy dobierać kolorów 1:1, bo fajne są także kontrasty, na przykład beżowa sofa i pled w butelkowej zieleni lub bordowy. Obok nakryć, powinny znaleźć się także poduszki dekoracyjne. Ciekawe są poduszki gobelinowe, idealne do wnętrz hamptons oraz modern classic, które przedstawiają konkretny obraz.

Tekstylia to także dywany, które ocieplają podłogi. Najczęściej kładziemy je przed sofą lub fotelem, aby nasze stopy miały 100% komfortu. Wybór odpowiedniego modelu, uzależniony jest od naszego stylu oraz od stylu, jaki panuje we wnętrzu. 

 

 

sypialnia w stylu boho

 

Świece - przytulna alternatywa dla lamp stołowych.

Nie wyobrażamy sobie bardziej nastrojowego jesienno-zimowego wieczoru bez świec. Prawdziwy ogień zawsze nadaje klimatu dla wnętrza. Nie każdy z nas ma możliwość posiadania kominka w Swoim domu, ale za to świece są idealne. Są także świetną alternatywą dla lamp stołowych, które nie każdy lubi lub nie ma na nie miejsca.

Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroki wybór modeli lampionów i świeczników, które bez żadnego problemu możemy wkomponować w Swoje wnętrza.  

W MIRABU znajdziecie:

  • Lampiony szklane z metalowymi nogami
  • Lampiony drewniane z uchwytami ze sznura
  • Latarnie ze skórzanymi uchwytami
  • Latarnie z metalowymi uchwytami
  • Latarnie z uchwytami z juty

Świeczniki i latarnie mogą być też ciekawym i designerskim dopełnieniem dla żyrandoli i kinkietów. 

 

 

salon w stylu modern fotele nowoczesne