Oświetlenie w mieszkaniu jest bardzo ważnym elementem aranżacyjnym. To ono zapewnia komfort w użytkowaniu wnętrz. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonować w naszych domach po zmroku, oraz  doświetlić dane pomieszczenie za dnia. Zadawaliście sobie pytanie czy we wnętrzu jest odpowiednia ilość światła ?  W tym wpisie rozwiejemy wszystkie wątpliwości co do funkcjonalności kinkietów i jak ich rozmieszczenie wpływa na całą aranżację naszego domu.

Kinkiety to małe lampki mocowane na ścianach, które przez bardzo długi czas były traktowane po macoszemu i niechętnie wybieraliśmy je do Swoich wnętrz. Zrezygnowali z nich też projektanci wnętrz, na szczęście udało im się wrócić na salony i stać się jednymi z najbardziej popularnych źródeł sztucznego światła w absolutnie każdym pomieszczeniu.

  • SALON — kinkiety do salonu, to uzupełnienie oświetlenia głównego i wystroju wnętrz, najlepiej umieścić je w dwóch lub trzech punktach. Doskonale prezentują się po dwóch stronach obrazów lub dziel sztuki. Doskonale wyglądają kinkiety w stylu glamour.

 

  • salon w stylu modern classic

 

  • KUCHNIA – kinkiety do kuchni, możemy umieścić nad meblami. Gdy zrezygnowaliśmy z szafek górnych, doświetlą nam blat roboczy. W innym wypadku można umieścić kinkiety na ścianę przy wyspie kuchennej, wtedy doskonale doświetlą naszą wyspę od boku, delikatnym nienachalnym światłem

 

kinkiety srebrne w stylu glamour

 

  • SYPIALNIA — kinkiety do sypialni, umieszczone nad łóżkiem lub nad szafkami nocnymi ułatwią przyjemną lekturę przed snem. Kinkiety nad łóżko w sypialni, to doskonały sposób na doświetlenie tego pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim bardzo nowoczesne i coraz częściej stosowane w nowych domach.

 

sypialnia w stylu glamour

 

    • JADALNIA – w tym pomieszczeniu kinkiet na ścianę, zapewni nam dobre oświetlenie stołu i znajdujących się tam potraw, a dzięki ich umieszczeniu bocznemu światło stworzy romantyczny klimat. Warto też zawiesić dodatkowy kinkiet nad komodą lub konsolą.

 

  • konsola stalowa ze szklanym blatem lampy stolowe glamour

 

  • PRZEDPOKÓJ I KLATKA SCHODOWA – zawieszone kinkiety na schody, czy kinkiety na korytarz, stworzą nie tylko ciekawą aranżację, ale także pozwolą nam na bezpieczne korzystanie z tych pomieszczeń po zmroku.

 

meble stalowe w stylu glamour

 

  • ŁAZIENKA I TOALETA — umocowane z dwóch stron doświetlą lustro, pozwalając wykonać perfekcyjny i precyzyjny makijaż. Kinkiety do łazienki nad lustro są doskonałym rozwiązaniem.

 

 kinkiety w lazience w stylu glamour

 

  • POKÓJ DZIECKA – kinkiet w pokoju milusińskich pomoże im nie tylko w zaśnięciu, ale także może okazać się bardzo pomocne podczas prac przy biurku, lub wieczornych zabaw.

 

kinkiet srebrny do salonu

 

Kiedy wybrać kinkiet ?

Do niedawna rozmieszczenie kinkietów, była to kwestia, o której trzeba było decydować na etapie budowy lub remontu. Dzisiaj polecamy Państwu kinkiety z wtyczką i kinkiety z wyłącznikiem, dzięki czemu możemy je umieszczać w dowolnych miejscach naszego domu, bez niepotrzebnych i uciążliwych robót remontowych.

Życzymy Wam wspaniałych aranżacji i pięknych kinkietów do Waszych domowych wnętrz 😊