„Niebieski kolor, wyrażający spokój i pewność siebie, ma podkreślać nasze pragnienie niezawodnego i stabilnego fundamentu, na którym zamierzamy budować przekraczając próg nowej ery”. Classic Blue daje nam ogrom możliwości aranżacyjnych, to jeden z najbardziej odważnych barw. Jego głównym zadaniem jest wprowadzanie spokoju, ukojenia, ciszy. W 2020 roku, został okrzyknięty kolorem Pantone. Dzisiaj pokażemy elementy wyposażenia wnętrz w tym kolorze z MIRABU.

 

classic blue aranzacja

 

Classic Blue, został stworzony z inspiracyjnego nieba o zmroku. Każdy z nas doskonale wie, że wieczorna aura i spokojne gwieździste niebo, jest źródłem inspiracji, czasem do zebrania myśli. Zmrok pomaga nam w koncentracji, dzięki czemu to właśnie wieczorami, mamy najlepsze pomysły.

Dla aranżatorów i dekoratorów wnętrz niebieskości to prostota i elegancja. To ponadczasowość — błękity należą do grupy neutrali. Odcienie niebieskości są ogromem inspiracji. Doskonale odnajdują się w designerskich wnętrzach, może, dlatego że kolor niebieski sam w sobie jest niezwykłym designem.

Classic Blue we wnętrzach

Klasyczny niebieski oraz kolory siostrzane, są wspaniałe do każdego wnętrza. Doskonale odnajdują się nie tylko w salonie, który jest sercem każdego domu. Wyśmienicie wyglądają także w sypialni, na przykład, jeśli zastosujemy ten kolor na tapicerce łóżka. W kuchni czy łazience także może znaleźć Swoje zastosowanie na meblach, czy w dodatkach. Kolor Classic Blue nadaje ożywienia i energii. Na tle ściany w tym kolorze doskonale prezentować się będzie żyrandol glamour, który fantastycznie kontrastować będzie Swym srebrnym blaskiem.

 

sypialnia z lozkiem classic blue

 

Łączenie classic blue

Najlepiej i najbardziej bezpiecznym wyjściem jest łączenie niebieskości z bielą oraz drewnem. To najkorzystniejsze zestawienie. Doskonale tez odnajduje się w zestawieniu z kolorami ziemi.

W stylu glamour granaty odnajdują się doskonale. Wspaniale także komponują się ze stylem art déco, marokańskim i Hampton. Odcienie koloru niebieskiego, jest wspaniałą inspiracją do łączenia się ze złotem. Na przykład niebieska podstawa lampy na złotym stoliku, to nie tylko doskonałe połączenie, ale przy okazji niezwykły design o wyrafinowanym charakterze. Classic blue, pomimo tego, że jest mocnym i odważnym kolorem, bardzo chętnie jest zestawiany z różem czy rudościami, tworząc bardzo wyrafinowaną kompozycję. Aranżatorzy też, bardzo chętnie decydują się na łączenie go z zieleniami i miętą, czyli odcieniami pochodzącymi z jednej zimnej / chłodnej palety.

 

salon w stylu glamour fotele tapicerowane

 

krzeslo do salonu w stylu hamptons

 

Stolik okrągły z dębowym blatem do salonu w stylu glamour HUGO7

 

Jak wykorzystać Classic Blue we wnętrzach?

Classic Blue w wyjątkowy sposób sprawdza się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i małych. Podobnie jest z powierzchniami. Świetnie wygląda jako kolor ścian, czy pokrycia podłogi jak dywan, ale też wspaniale prezentuje się jako dodatek na małych elementach wystroju, jak podstawy lamp, zasłony, kosze, donice, poduszki, czy plakaty na ścianach. Kolor classic blue to także wyjątkowo ciekawa propozycja podstawy dla takich lamp jak lampy na komody, lub poduszki glamour. Chcąc uzyskać efekt, który zachwyci nie tylko nas, warto wybrać w odcieniach niebieskości na przykład fotel do przedpokoju.