Oświetlenie klatki schodowej to bardzo ważna kwestia podczas aranżacji naszego domu. Zapewne dlatego, że powinno być to oświetlenie, które oprócz oczywistych walorów dekoracyjnych, musi dawać tyle światła, aby przemieszczenie się między piętrami po zmroku, było bezpieczne. Schody, możemy oświetlić w przeróżne sposoby, od żyrandoli, taśmy Led, aż po najbardziej klasyczne i funkcjonalne kinkiety na klatkę schodową. Poznaj nasze top 4 kinkietów schodowych.

Kinkiety, to jedne z najbardziej popularnych i zdecydowanie najczęściej wybieranych modeli oświetlenia schodowego. Główną ich zaletą jest doświetlanie przestrzeni przy schodach, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Są także bardzo praktyczne, między innymi podczas wymiany żarówki -tutaj jednak warto pamiętać, aby montować kinkiety nad schodami na dostępnej dla nas wysokości. Dodatkowo są to zazwyczaj niewielkie modele, z różnorodnością ramienia. Dzięki temu możemy dostosować ich ilość pod Swoje potrzeby.

Nad schody warto wybrać kinkiet z abażurem stożkowym, który w subtelny sposób rozproszy nam światło nad schodami. Będzie delikatniejsze i równomiernie oświetli całą przestrzeń klatki schodowej.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kinkietu nad schody ?

 

kinkiety na klatke schodowa 2

 

Jaki kinkiet na klatkę schodową ?

  • W jakim stylu zaaranżowaliśmy nasz dom
  • Ile źródeł światła potrzebujemy
  • Czy kinkiety będą jedynym oświetleniem, czy raczej dodatkowym
  • Jaką ilością miejsca na ścianie dysponujemy

Nasze top 4 kinkietów, w czterech różnych stylach.

  • KINKIET W STYLU GLAMOUR

 

RH 10114 kinkiet glamour do sypialni  kinkiet glamour  

BRISTOL — to wyjątkowy model, wykonany ze szklanych rurek, które w bardzo subtelny i niezwykle elegancki sposób przepuszczają bardzo delikatne światło. Jest idealnym modelem na klatkę schodową w stylu glamour.

  • KINKIET W STYLU NOWOJORSKIM

 

kinkiet w stylu nowojorskimkinkiet nowojorski

 HORN L — jest niepowtarzalnym, designerskim i niezwykle wyjątkowym modelem kinkietu schodowego. Zawieszony nad schodami stworzy bardzo oryginalną aranżację, nada jej klasy i stylu. Kształt rogu w połączeniu z nowoczesnym materiałem niklowanego metalu to swoista miejska dżungla wnętrz w stylu new york style.

  • KINKIET W STYLU HAMPTONS

kinkiet w stylu hamptonskinkiet hamptons

PETRA — to niewielki kinkiet o ponadczasowej i prostej formie. Na klatce schodowej z pewnością nada lekkości, tworząc delikatną aranżację. Dobrze doświetli niewielką klatkę schodową, a jej delikatny wzór i jasny kolor będzie współgrać z białymi balustradami czy tak modnymi obecnie boazeriami kasetonowymi w angielskim stylu.

  • KINKIET W STYLU KLASYCZNYM

 

kinkiet srebrny do przedpokojukinkiet klasyczny

DELHIA — klasyczny i bardzo stylowy model kinkietu. Jest idealnym źródłem światła nad schody. Jego srebrny kolor, nadaje lekkości i subtelności, a odpowiednio dobrany abażur może podkreślić całość aranżacji naszego wnętrza.