Święta Wielkanocne, a właściwie czas przedświąteczny to okres przygotowań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Każdy z domowników ma Swoje z góry ustalone zadania - dzieci dekorują pisanki, a kobiety pieką ciasta i dekorują dom, by chociaż na chwilę zagościła w nich magia zająca i kurczaczka wielkanocnego. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, w jaki sposób udekorować stół wielkanocny w stylu glamour. Podpowiemy także, o czym nie wolno zapomnieć !


Blask, złoto i bogactwo na stole. Na myśl od razu przychodzą nam Święta Bożego Narodzenia, lecz nie tym razem ! Złoto doskonale prezentuje się także jako dodatek na wielkanocnym stole, w towarzystwie pisanek.

Dzisiejszy wpis w całości poświęcimy aranżacji stołu wielkanocnego w stylu glamour. Więc zaczynajmy !

Odpowiednia oprawa wielkanocnego stołu to staranny dobór nakrycia i dekoracji, które się na nim znajdą.  Najważniejszy jest obrus lub bieżnik, nie musi być biały, może być w dowolnym pastelowym kolorze. Następnie talerze - koniecznie białe, ponieważ nadają elegancji i podkreślają charakter wyjątkowego i bardzo ważnego Święta dla Chrześcijan. Następnie oczywiście wypolerowane sztućce oraz kieliszki, które świetnie zastępują codzienne szklanki,a dodatkowo nadają barokowego uroku.  Na koniec dodajemy dekoracje, pamiętając, że glamour uwielbia wszystko, co się błyszczy i jest efektowne. 

Tworząc elegancką dekorację stołu, możemy być pewni, że wędzone szynki, pasztety i baby wielkanocne, zaprezentują się nie tylko przyjemnie i lekko, ale także stworzą część dekoracji.

 

stol wielkanocny

 

 

Jak ułożyć prawidłowo nakrycie ?

nakrycie

DEKORACJE

Wielkanocy, przede wszystkim towarzyszą świeże kwiaty, bez względu na trendy w danym roku - im więcej, tym lepiej ! Nie muszą tradycyjnie stać w wazonie, mogą także być ułożone w ozdobnych misach, czy karafkach. Kwiaty możemy także układać na tacach dekoracyjnych, także na tacach lustrzanych oraz w koszach i pojemnikach. Niech na stole wielkanocnym zagoszczą białe tulipany, hiacynty, narcyzy, zawilce czy przebiśniegi. Ważna jest także zieleń oraz obowiązkowa rzeżucha i owies.

 

STÓŁ WIELKANOCNY W STYLU GLAMOUR

Stół wielkanocny glamour nie musi być wcale utrzymany w stylu minimalistycznym. Może królować na nim bogactwo dodatków i ozdób, ale także możemy wpleść odrobinę koloru. Wielkanocne nakrycie kojarzy nam się z wiosennymi barwami i nie warto z nich rezygnować, a jedynie postawić na delikatne odcienie w niewielkiej ilości. Doskonałą bazą jest oczywiście charakterystyczna czerń, biel oraz szarości. Kolor w tym wypadku będzie już obecny w wielkanocnych potrawach lub kwiatach, ale uwierzcie, że na przykład złote pisanki będą wyglądały doskonale ! Do dekoracji stołu glamour polecamy białą zastawę, która może doskonale komponować się w całość z białymi figurkami zajęcy czy białymi pisankami. Dodatkowo srebrne sztućce pięknie skomponują się z srebrnymi ozdobami jak drobne jajeczka. Nie zapomnijmy o serwetkach ! W tym wypadku najlepsze będą serwetki białe lub w lekkim pastelowym odcieniu. 

 

dekoracje wielkanocne na stole

 

O tym warto pamiętać przy Wielkanocy w stylu glamour:

1. Umiar jest bardzo ważny ! Niekontrolowana ilość ozdób może zepsuć nasz zamierzony cel dekoracji glamour. W tym przypadku doskonale sprawdza się reguła: im mniej, tym więcej ! Ta sama reguła dotyczy ilości kolorów na wielkanocnym stole. 

 

aranzacja stolu wielkanocnego w stylu glamour 1

 

2. Kwiaty, jak i świeczniki czy inne dekoracje, nie mogą zasłaniać twarzy osób, które siedzą przy stole. Lepiej wybrać niskie świeczniki lub lampiony, a kwiaty ustawić w niewielkim wazonie lub ułożyć na tacy

 

stol wielkanocny dekoracja

 

3. Białe lub pastelowe serwetki, które powinny znaleźć się obok lub na talerzu. 

 

aranzacja wielkanocna

 

 

4. Tradycyjne szklanki lepiej zastąpić kieliszkami do wody. Jeśli natomiast nie mamy takich w swoim domu - nie martw się ! Może być to także kieliszek do wina białego lub czerwonego. Zarówno napoje, jak i jedzenie ustawiamy w naczyniach, nie w opakowaniach. W przypadku jedzenia jest to dosyć oczywista kwestia, natomiast co do napoi - świetnie sprawdzą się w karafkach lub dekoracyjnych wazach. 

 

aranzacja wielkanocnego stolu