Lampy w stylu glamour ? Pierwsza myśl, to przepych, bogactwo, wszechobecny blask, blichtr oraz niezwykły design. I słusznie ! Oświetlenie glamour powinno przede wszystkim szokować i zachwycać niezwykłym wyglądem. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam o tym, jakie lampy w stylu glamour będą najlepsze do wnętrz. Jakie modele glamour rządzą, a także jakie żyrandole, lampy stołowe i kinkiety w styl glamour, najlepiej odzwierciedlą ten styl. Zapraszamy !


Jeszcze tak nie dawno, styl glamour był dostępny tylko dla nielicznych grup ludzi. Dzisiaj jest tak naprawdę dostępny dla każdego, na wyciągnięcie ręki. Glamour to połączenie klasyki z nowoczesnością.

Styl glamour to jeden z ciekawszych stylów aranżacyjnych. Kojarzy się z połyskiem, blaskiem oraz dopracowanymi detalami. Wnętrza urządzone w tym stylu sprawiają, że można poczuć się bardzo wyjątkowo. 

Jak rozpoznamy, że dana lampa to lampa w stylu glamour ?

Design lamp w stylu glamour, opiera się głównie na ogólnym przepychu. Są to modele o eleganckich formach, z ciekawymi dodatkami, ale także w bogatych i okazałych kolorach. Biel, srebro, czerń, złoto - to ulubione kolory glamour, dzięki którym lampy prezentują się bardzo wyjątkowo. 

Żyrandole, czyli najbardziej efektowne modele oświetlenia, charakteryzują się zazwyczaj wieloma ramionami z dużą ilością kryształków oraz elementów szkła. Idealnym przykładem są:

 

 

jadalnia z krysztalowym zyrandolem

 

 

Każdy z powyższych modeli nadaje niezwykłego charakteru we wnętrzu, a dodatkowo sprawia, że we wnętrzu dzięki kryształom tworzy się gra świateł dająca wyjątkowy efekt w całym pomieszczeniu. Żyrandol w stylu glamour zawieszony w salonie stanie się swoistą wizytówką. Większość wnętrz urządzonych w tym stylu charakteryzuje się sporą wysokością oraz przestrzenią, dlatego żyrandole glamour mają długie łańcuchy do zawieszenia. 

 

Kinkiety w stylu glamour, to przede wszystkim eleganckie i bardzo efektowne dodatki. Oddają one światło, które jest raczej dopełnieniem, niżeli jednym z głównych źródeł światła. Dzięki kinkietom tworzymy we wnętrzu bardzo przyjemny klimat oraz idealny nastrój sprzyjający dla odpoczynku, czy relaksu. Kinkiety kryształowe, czyli te, które są doskonałymi modelami do wnętrz glamour, z pewnością zadowolą każdego miłośnika stylu. 

 

kinkiety krysztalowe w stylu glamour

 

 

Lampy stołowe we wnętrzach glamour, są dokładnie tak samo istotne jak żyrandole, czy kinkiety. Najczęściej występują w postaci szklanych, kryształowych, czarnych, złotych lub srebrnych podstaw. Do odważnego, mocnego koloru, idealnym dopełnieniem są delikatne białe abażury lub czarne, kontrastowe. Idealnym przykładem są lampy:

 

sypialnia w stylu glamour

 

 

Plafony, czyli lampy przysufitowe, to po pierwsze doskonała alternatywa dla żyrandoli i lamp wiszących, a po drugie model, który dosonale odnajdzie się w niskim wnętrzu. Plafony nie zajmują za dużo miejsca, za to wybrany odpowiedni model, to znaczy taki, który cechuje się niezwykłym designem, jest bardzo uroczą dekoracją całego wnętrza. Możemy je także przedłużyć przy pomocy na przykład szklanych kuli, kryształków lub zwisających elementów dekoracyjnych.

 

sypialnia glamour z plafonem

 

 

O czym należy pamiętać wybierając lampy w stylu glamour ?

Najważniejszą kwestią jest to, aby były eleganckie i pełne przepychu, a nie na granicy kiczu. Dobierając lampy, pamiętajmy, że powinniśmy kierować się schematem:

  • jeden krzykliwy żyrandol + delikatniejsze kinkiety
  • krzykliwe kinkiety + spokojny plafon