Wysokie pomieszczenia dla wielu osób stwarzają problem. Wielu osobom wydaje się, że zbyt wysokie wnętrze nie daje zbyt wielkiego pola do popisu. Błąd ! Wysokie pomieszczenia dają ogrom możliwości aranżacyjnych i ogromną możliwość wyboru tego wyjątkowego i wymarzonego żyrandola. W dzisiejszym wpisie poznasz nasze wskazówki, co do wyboru odpowiedniego żyrandola do wysokiego wnętrza. Miłej lektury :)Wysokie pomieszczenia bardzo często spotykane są w kamienicach, w nowoczesnych domach lub mieszkaniach z antresolą. Jeśli mamy już taką przestrzeń, model, czy wzór odpowiedniego żyrandola, to już tylko nasza wyobraźnia ! Poznaj nasze wskazówki !

Wnętrza o dużej wysokości dają nam szansę na wybór żyrandola, który charakteryzuje się wieloma wielkościami. Może być bardzo duży, szeroki, wysoki, posiadac wiele ramion w przeróżnych konfiguracjach. 

Lampy do wysokich pomieszczeń

 Aby oświetlić odpowiednio pomieszczenie z wysokim sufitem, należy odpowiednio wybrać punkt centralny tak, by cała przestrzeń była równomiernie oświetlona. 

1. Lampy wiszące - czyli najczęściej spotykane modele. Długi przewód, rurka, łańcuszek - pozwoli na zawieszenie jej tak, aby jak najlepiej oświetlała wnętrze. Najlepiej sprawdzą się lampy z dużą ilością punktów świetlnych, dzięki którym każda część wnętrza zostanie odpowiednio doświetlona. Okazałe żyrandole z dużą ilością źródeł światła świetnie sprawdzą się w aranżacjach w stylu glamour, w stylu nowojorskim, w stylu hamptons, a także w nowocześnie urządzonych salonach. Oprócz funkcji oświetleniowej są także doskonałym elementem dekoracyjnym.

 

salon wS tylu modern

 

 

 

 

2. Lampy sufitowe - czyli świetna alternatywa, dla klasycznych, długich żyrandoli. Mogą być nimi także plafony, które nie ograniczają przestrzeni, czy widoczności w przypadku wnętrza z oknami wielkopowierzchniowymi. 

 

 

 

 

3. Kinkiety - to idealne lampy, które podkreślają okazałą wysokość wnętrza. Wysokie wnętrze = wysokie ściany. Pozwalają one na zawieszenie dowolnej ilości dodatków, jak obrazy, czy właśnie kinkiety. Lampy ścienne sprawiają, że delikatne światło rozchodzące się po ścianie ozdobi salon.

 

salon w stylu hamptons

 

 

 

 

Jak je wybrać ?

W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia, potrzebujemy odpowiedniej ilości światła w danej barwie. W łazience czy kuchni, doskonałe będzie zimne światło, w sypialni zaś najlepiej sprawdzi się ciepły odcień.

 

 
sypialnia z zyrandolem glamour 

 

 

Lampy do pomieszczeń z wysokim sufitem

Salon jest najbardziej reprezentatywną częścią każdego domu, czy mieszkania. Oprócz doboru mebli, czy dekoracji, ogromne znaczenie ma dobrze dobrane oświetlenie. Najlepsze są wcześniej wspomniane żyrandole, które nie dość że dają bardzo dużo światła, jeśli wybierzemy takie z większą ilością ramion, to są najlepszą dekoracją !  

Dodatkowo kinkiety z regulowanymi ramionami lub o większej dlugości, pozwolą na ciekawe oświetlenie wnętrza - w szczególności w salonie z antresolą i otwartą przestrzenią.

 salon nowoczesny z antresola

 

Kuchnia to pomieszczenie w którym najważniejsze jest oczywiście wyraźne światło i jego barwa, aby wszystkie wykonywane w niej czynności były dobrze oświetlone. Najlepszym oświetleniem są lampy proste, niespomplikowane, które nie zbierają zbyt dużej ilości tłuszczu, czy wilgoci. Warto wybrać wiszące model nad wyspę kuchenną, a nad pozostałą część przestrzeni roboczej lampy led, lub niewielkie lampy sufitowe.   

 

 Sypialnia nie musi być bardzo wyraźnie oświetlona, ponieważ oświetlenie do sypialni powinno być przytulne i relaksacyjne. Dobrze jest wybrać jedno główne źródło światła oraz uzupełnić je kinkietami ściennymi.