Na naszym blogu pojawił się już wpis o stylu glamour, nowojorski, hamptons, modern classic i wielu innych, ale nigdy nie radziliśmy... jak urządzić mieszkanie po Swojemu. Dzisiaj zdecydowanie wychodzimy poza ramy i poradzimy Wam, jak stworzyć aranżację wnętrza dostosowaną do indywidualnych wymagań. Zapraszamy Was do przeczytania naszego wpisu i inspirowania się metodą łączenia stylów. Miłej lektury na pierwszy jesienny wieczór. 

Jeszcze nie tak dawno temu w kwestii aranżowania wnętrz uważano, że wszystko musi być spójne i pasować do siebie pod względem stylu. Doprowadziło to do tego, że każde odejście od ramy traktowano jako brak gustu. W dzisiejszych czasach coraz śmielej odchodzimy od idealnych dopasowań i pozwalamy sobie na łączenie stylów, co okazuje się bardzo ciekawe. To nic innego jak eklektyzm. No właśnie to on pokazuje nam, że łączenie nowego ze starym, kolorowego z jednobarwym jest idealne! Kiedyś łączenie nowoczesnego wnętrza z żyrandole retro byłoby niedopuszczalne, dzisiaj jest jak najbardziej estetyczne, a co więcej pokazuje naszą odwagę i pewność siebie w aranżowaniu wnętrz.

 

wnetrze eklektyczne

 

Jak łączyć, aby nie stworzyć chaosu wnętrzarskiego?

Łączenie ze sobą elementów pochodzących z różnych stylów, niesie za sobą ryzyko stworzenia czegoś niedopasowanego i kiczowatego. Idealne w tym temacie okazuje się znalezienie złotego środka, czyli wnętrzarskiego motywu przewodniego. Pozwoli on nam na dopasowanie elementów wyposażenia z różnych stylów i epok, ale dzięki temu, że łączy ich wspólny detal tworzą jedną całość. W ostatnich sezonach modna jest sztukateria sufitowa, która kiedyś zarezerwowana była tylko dla pałacowych, eleganckich aranżacji, a dzisiaj swoje miejsce znajduje we wnętrzach nowoczesnych, modern classic i eklektycznych. 

 

wnetrze modern classic

 

Jeśli chodzi o meble, trafnym połączeniem jest mieszanie materiałów, tkanin i struktur. Na przykład welurowe krzesła w towarzystwie sofy typu chesterfield lub szklana konsola z drewnianym stolikiem kawowym - w przypadku tego przykładu, wspólnym detalem jest stelaż ze stali, a odmienne blaty. 

 

Nowoczesnosne wnętrza z tapicerowanymi meblami

Nowoczesne wnętrza zdecydowanie rządzą w obecnych czasach. Bardzo modne jest w nim stosowanie betonu architektonicznego lub kamienia, które tworzą surowy klimat. Dla ocieplenia takiej aranżacji, świetnie sprawdzą się meble z drewna, ale także meble tapicerowane tkaniną, głównie welurową. Welurowe meble nie są już tylko przeznaczone do wnętrz w stylu glamour czy w stylu nowojorskim, ale także do surowych wnętrz, ponieważ doskonale ocieplają aranżację. 

Nowoczesne oświetlenie jest doskonałym pomysłem na urozmaicenie wnętrz w stylu klasycznym, czy retro. Metalowy lub kryształowy model na przykład z żarówką Edissona idelanie podkreśli wyczucie stylu.