Krzesła i fotele , czyli nieodłączne meble każdego domu. Bez nich nie wyobrażamy sobie kompletnego i funkcjonalnego salonu, jadalni, czy kuchni. Jednak wybór odpowiedniego mebla to czasami nie lada gratka dla osób, które rozpoczynają proces urządzania Swoich wymarzonych czterech kątów. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam o tym na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, przy wyborze wymarzonych krzeseł lub foteli według indywidualnej specyfikacji. 

Meble na zamówienie to takie modele, które możemy stworzyć według własnego pomysłu, dobierając odpowiednio kolor wybarwienia stelaża, rodzaj tkaniny tapicerskiej, dodatki. Także krzesło, czy fotel na zamówienie daje nam czasami możliwość ingerencji w kształt, czy jego rozmiar, na przykład wielkość podłokietników, czy wysokość oparcia. Obecny rynek meblowy daje nam ogrom możliwości w wyborze takiego modelu o jakim marzymy, jednak i tak, myśl o tym, że możemy zamówić model według własnej, indywidalnej specyfikacji, jest o wiele przyjemniejsza i wielu z nas woli właśnie takie meble. Nic dziwnego, w końcu jest to mebel stworzony pod nas i pod nasze wnętrze. 

 

krzesla do jadalni

 

 
Głównymi zaletami wyboru krzeseł i foteli na indywidualne zamówienie jest idealne dopasowanie do wnętrza. Możemy wówczas nawiązać do stylu w jakim urządziliśmy nasz dom, do kolorystyki, pozostałych mebli jakie znajdują się we wnętrzach, a także naszych potrzeb. Kupując krzesła na zamówienie dostajemy ogrom możliwości nie tylko w ogólnym wyglądzie mebla, ale także w jego wielkości, czasami kształcie, czy wysokości poszczególnych elementów.


W procesie dokonywania wyboru krzeseł, czy foteli ważny jest każdy krok. Na początku kluczowe jest określenie stylu jaki panuje w naszym domu, ale także w jakim stylu chcemy, by było nasze krzesło. Musimy pamiętać, że nie do każdego stylu pasuje każdy model. Masywne krzesło w czarnej tapicerce z pikowaniem i z kołatką nie jest dobrym rozwiązaniem we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim czy hamptons, za to świetnie sprawdzą się w stylu glamour czy w stylu nowojorskim. 

 

krzesla tapicerowa do wnetrz

 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła lub fotela na indywidualne zamówienie według własnej specyfikacji?

Wysokość - jest niezwykle ważna. W przypadku krzesła powinna być dopasowana  do wysokości stołu, pamiętając o zachowaniu odpowiednich wymiarów, by nie tylko użytkowanie mebla była funkcjonalne, ale także by całość dobrze się prezentowała. Optymalna odległość pomiędzy blatem stołu, a siedziskiem to ok. 30 cm, zaś wysokość krzesła to kwestia indywidualna, jednak warto mieć na uwadze zalecaną wysokość, czyli minimum 25 cm ponad blat.

 

Wysokość i szerokość siedziska - to najważniejsze wymiary w całym krześle. Standardowa wysokość siedziska to ok 40-45 cm. Jeśli chodzi o szerokość siedziska, najbardziej komfortowe będzie o wymiarach 38-45 cm

 

Podłokietniki - to część krzesła, którą wybierają zazwyczaj osoby mające nie tylko sporo miejsca w pomieszczeniu, ale także posiadające większy stół, ponieważ krzesła z podłokietnikami są meblami dosyć szerokimi.

 

Oparcie - czyli plecy krzesła to element obowiązkowy każdego modelu, jednak tutaj warto zwrócić uwagę na kąt ich pochylenia. Im bardziej odchylone plecy tym większy komfort wypoczynku, jednak przy stole nie sprawdzą się najlepiej. Krzesła powinny być tak wyprofilowane jeśli chodzi o oparcie, by zapewnić dużą swobodę w spożywaniu posiłków.

 

Rodzaj i kolor tkaniny - to wybór uwielbiany przez każdą kobietę, ponieważ na rynku mamy tysiące rodzajów, czy kolorów tkanin, co powinno ułatwiać wybór, a jak się okazuje, dla wielu osób skutecznie utrudnia wybranie tego jedynego materiału. Przy wyborze odpowiedniej tkaniny pod względem rodzaju, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim kilka kwestii technicznych, czyli wytrzymałość, ścieralność, plamoodporność i sposób czyszczenia tkaniny. Podpowiemy Wam, że im gładsza tkanina, tym łatwiej będzie utrzymać ją w czystości, a w razie potrzeby nie sprawi nam większego problemu w czyszczeniu. Jeśli zaś wybierzemy tkaninę z strukturą, boucle lub taką, która posiada dłuższe włosie, musimy pamiętać, że nie będzie łatwą tkaniną do czyszczenia. Temat koloru mebla pozostawimy Wam. Dlaczego? Dlatego, że istnieje wiele sposobów wyboru idealnej tkaniny pod kątem koloru, możemy dobrać kolor do pozostałych mebli, do stylu, do dekoracji, lub postawić na coś całkiem nowego i innowacyjnego, by wprowadzić do wnętrza odrobinę szaleństwa.