Otwarta kuchnia, czyli najmodniejszy trend ostatnich lat. Otwarte przestrzenie dają nam wiele możliwości, ale także pozwalają na wyeksponowanie tego, co najpiękniejsze. Wyspa kuchenna, bo o niej mowa, jest wspaniałym miejscem do tego, by ustawić tam krzesła barowe, idealnie nawiązujące lub pasujące do wystroju całego wnętrza, a w szczególności do pozostałych mebli tapicerowanych. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie powinny być krzesła barowe. 

 Urządzanie wnętrz domu to dla wielu osób ogromna przyjemność, ponieważ możemy stworzyć Swoje własne cztery kąty, idealnie dopasowane do naszych potrzeb. W nowoczesnych domach coraz częściej inwestorzy stawiają na otworzenie całej strefy dziennej, a co za tym idzie, na stworzenie otwartej kuchni. Otwarta kuchnia to szalenie ciekawe i bardzo popularne w ostatnich latach rozwiązanie, które daje ogrom możliwości aranżacyjnych. Bardzo często w otwartej przestrzeni, decydujemy się na ustawienie wyspy kuchennej, która nieco oddzieli strefę kuchenną od pozostałej części wnętrza. Wyspa kuchenna to część kuchni, od wewnątrz z szafkami kuchennymi, natomiast od zewnątrz zamknięta, aby móc ustawić przy niej krzesła barowe. 

Wysokość wyspy kuchennej w dużej mierze uzależniona jest od naszych potrzeb, ale także od jej przeznaczenia. Jeśli wyspa kuchenna ma być wykorzystana jako robocza część kuchni z płytą indukcyjną/kuchenką lub zlewem, wówczas jej wysokość powinna mieścić się w granicach 85-95 cm. Jeśli zaś wyspa kuchenna ma służyć jedynie do spożywania posiłków, jej wysokość może mieścić się nawet w granicach 100-110cm. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb. 

 Przy wyborze odpowiedniego krzesła barowego musimy pamiętać, że wysokie krzesło powinno być przede wszystkim bardzo stabilne. Pomoże w tym między innymi oparcie na stopy, co zapewni jednocześnie ogromny komfort użytkowania. Powinno znajdowac sie ono ok 40 cm poniżej siedziska. Bardzo ważna jest też wielkość siedzenia. Najbardziej komfortowe będzie nie mniejsze siedzisko niz 40x40xm. 

 

 

 

 

wyspa kuchenna 1

 wyspa kuchenna 2

 

Jak wybrać hokery do wyspy kuchennej?

Wysokość wyspy kuchennej jest niezwykle istotna, ponieważ od tego zależeć będzie wybór odpowiednich hokerów, a właściwie ich wysokości. 

  • do wysp kuchennych niskich o wysokości 85-95 cm, polecamy hokery o wysokości siedziska w granicach 65-75 cm. 
  • do wysp kuchennych o wysokości 100-110 cm, najlepiej sprawdzą się hokery z siedziskiem o wysokości 75-80 cm
  • jeśli decydujemy się na wyspę kuchenną wyższą niż 110 cm, musimy pamiętać o tym, aby wysokość siedziska krzesła barowego była niższa od blatu wyspy o ok 20-35 cm, wówczas użytkowanie będzie komfortowe i wygodne

 

 Hokery MIRABU o wysokości siedziska 65-75 cm:

 

Hokery MIRABU o wysokości siedziska 75-80 cm:

 

Jaki styl dla krzeseł barowych?

Podobnie jak w przypadku pozostałych mebli, styl krzeseł barowych powinien pasować do pozostałej aranżacji oraz być jej całością. We wnętrzach urządzonych w stylu glamour, modern classic, czy hamptons, najczęściej wybieramy krzesła z tapicerką welurową, która jest bardzo elegancka i stylowa. Hokery w tym stylu, bardzo często dopełnione są taśmą tapicerką oraz kołatkami, które dodają ekstrawagancji i klasy dla całego modelu. Jako designerzy w naszym guście są szczególnie krzesła wykończone ozdobnym szyciem, czyli ozdobną wypukłą lamówką, która nie tylko jest wykończeniem szycia brzegów krzesła, ale przede wszystkim bardzo ciekawie się prezentuje. 

Kolory, które wybieramy na tapicerkę krzeseł, zależą przede wszystkim od naszych upodobań oraz od tego, jakie kolory mamy w Swoich wnętrzach. Dla miłośników stylu hamptons najbardziej odpowiednie będą odcienie beżu, niebieskości, błękity, granaty, szarości. W stylu modern classic nadal rządzą biele, beże, szarości, delikatne brązy. Glamour to zdecydowanie odcienie czerni, ale też ekstrawaganckie barwy jak purpura, burgund, fiolet, butelkowa zieleń, mocny granat. Pamiętajmy, że krzesła barowe mogą posiadać też ozdobne pikowania, które nadadzą niezwykłego designu dla całego modelu, nawet jeśli nie posiada dodatkowych elementów dekoracyjnych. 

 

hokery nowoczesne