Nadchodzi jesień. W zasadzie to puka do naszych drzwi, a właściwie jest już za nimi. Zbliża się ten okres w którym ciepły kocyk, filiżanka ulubionej herbaty i odpowiednio stonowane światło we wnętrzu działa tylko na naszą korzyść. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam jak w 5 krokach stworzyć idealną aranżację wnętrza. Nasze wskazówki możecie wykorzystać szczególnie teraz, kiedy za oknem powoli opadają złote liście z drzew. Zapraszamy do lektury.

Końcówka lata daje nam wiele znaków i sugestii, by wnętrze dostosować w jak największym stopniu do jesiennej aury. Pojawiają się nowe pomysły przearanżowania przestrzeni na bardziej przytulną wersję. Wnętrze idealnie stworzone na jesień to jedna kwestia, ale drugą o wiele ważniejszą kwestią jest stworzenie przestrzeni idealnej pod każdym względem bez ograniczeń dla danego sezonu.

 

zyrandol.png

 

 Żyrandole, lampy wiszące, czyli rodzaje oświetlenia niezbędnego do dobrego funkcjonowania w każdym pomieszczeniu naszego domu. Wybór odpowiedniego modela daje nam gwarancję zadowolenia, funkcjonalności, a co najważniejsze stworzenia idealnej aranżacji. Jak osiągnąć porządany efekt?

Wystrój danego pomieszczenia, niezależnie od tego czy jest nim salon, sypialnia, jadalnia, kuchnia, łazienka, przedpokój, gabinet, salon piękności, czy różnego rodzaju pomieszczenia oglnodostępne to jeden z kluczowych aspektów doboru oświetlenia. Aktualne trendy pozwalają na zastosowanie wielu połączeń, jednak najważniejszym i podstawowym krokiem do idealnej aranżacji jest zachowanie harmonii. Dlaczego jest to tak ważne? Głównie dlatego, że dzięki odpowiedniemu zbalansowaniu przestrzeni możemy dopasować do siebie każdy element wyposażenia, nie tworząc niepotrzebnego chaosu.

Przed dokonaniem wyboru oświetlenia głównego / sufitowego, musimy zastanowić się jaką funkcję ma dane wnętrze. Inaczej użytkowany żyrandol będzie na przykłąd w kuchni, a inaczej w sypialni.  Ważną kwestią, zdecydowanie wartą zapamiętania jest to, że odpowiednie doświetlenie pomieszczenia to podstawa jego komfortowego użytkowania.

 

Jak zmienia się wnętrze po dodaniu odpowiedniego żyrandola?

 

salon zyrandol

 

stolik_boczny.png

Stoliki boczne są szalenie uniwersalnymi meblami. Swoją uniwersalność zawdzięczają głównie szerokiemu zastosowaniu, ponieważ w zasadzie, przeznaczone są do przechowywania wszystkiego. Na obecnym rynku meblarskim stoliki boczne są dostępne w wielu kształtach, kolorach, designach i stylach. Warto też dodać, że bardzo często stoliki boczne wybierane są do pełnienia funkcji stolika kawowego, jeśli nasza przestrzeń o wiele lepiej będzie prezentować się z takim modelem. 

Stoliki boczne stawiamy przede wszystkim w towarzystwie fotela lub sofy, ponieważ mają być wówczas pomocnikiem, na przykład by odstawić filiżankę z ulubioną herbatą, czy książkę podczas wieczornej lektury. Przy chęci tworzenia idelanej aranżacji należy zwrócić uwagę, na wysokość stolika bocznego względem mebli towarzyszących, na przykład gdy ustawimy je obok sofy, ich wysokość powinna być niższa o 2 do 7 cm niż wysokość podłokietnika. Jeśli chodzi zaś o wymiar blatu, minimalny wymiar to 40x40cm lub średnica 40 cm. Pozwoli nam to na ustawienie lampy stołowej. 

 

Jak zmienia się wnętrze po dodaniu odpowiedniego stolika bocznego?

 

stolik boczny salon

 

lampa_stolowa.png

 

 Lampy stołowe  to obecnie głównie dekoracje dla wnętrz z dodatkową funkcją oświetleniową. Ich główną cechą jest nadanie stylu i klimatu dla danej aranżacji, a przy tym podkreślają design i wszystkie atuty wnętrza. Lampy stołowe możemy postawić na komodzie, stoliku bocznym czy konsoli, a w niektórych przypadkach, dzięki niezbyt wymagającym rozmiarom także na portalu kominka, czy parapecie okna. Wybór odpowiedniej lampy stołowej w aranżacji, to drugi i bardzo ważny krok w stworzeniu odealnego wnętrza. 

W momencie wybor odpowiedniego modelu musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów, między innymi - jeśli chcemy we wnętrzu stworzyć przytulny, ciepły klimat, należy postawić na lampę z zakrytą żarówką. Wówczas świetnie sprawdzą abażury z tkanin lub klosze szklane, ale nie przeźroczyste. Jeśli stawiamy na abażury tkaninowe, musimy pamiętaj, aby współgrały z pozostałymi tkaninami  we wnętrzu, jak zasłony, poduszki, tkaniny na meblach. 

Jak zmienia się wnętrze po dodaniu odpowiedniej lampy stołowej?

 

lampa stolowa salon

 

stolik_kawowy.png

 Stolik kawowy to zdecydowanie obowiązkowy mebel w każdym salonie, a dodatkowo niewielki mebel o ogromnym znaczeniu. Dopełnia aranżację jest bardzo funkcjonalny, a przede wszystkim na nim ustawiamy wazon z kwiatami, filiżanki, gdy mamy gości. Jak dobrać idealny stolik kawowy, jednocześnie stwarzając perfekcyjną aranżację? Pierwszą zasadą jest kierowanie się już obranym stylem mebli, czyli dopasowanie mebli o takim samym designie. Kolejnym krokiem jest wybór stolik kawowego jako dekoracji. Tutaj możemy postawić na całkiem designerski model, który sam w sobie będzie gwiazdą aranżacji. W zasadzie w przypadku stolików kawowych, można śmiało powiedzieć, że są to meble, które pasują zawsze i wszędzie bez względu na ich wygląd. 

 

Jak zmienia się wnętrze po dodaniu odpowiedniego stolika kawowego?

 

 stolik kawowy salon

 

obraz.png

 

Wybierając dekorację ścienną, musimy pamiętać, że bez względu dal stylu wnętrza, każdy obraz musi mieć to coś - poprawiać samopoczucie, pozytywnie się kojarzyć lub chociaż w minimalnym stopniu odzwierciedlać osobowość mieszkańców domu. Obrazy w głównej mierze są to dekoracje, dopełnienie aranżacji. 

Obraz na ścianę musi być dostosowany pod względem koloru i rozmiaru do charakteru i stylu pomieszczenia, w którym się znajduje. Należy pamiętać, że nie może się zlewać z tłem, czyli kolorem i wzorem na ścianach. 

 

Jak zmienia się wnętrze po dodaniu odpowiedniego obrazu?

 

Projekt bez nazwy