Październik powoli dobiega końca, a coraz dłuższe wieczory sprawiają, że rozmyslamy o zmianach w Swoich wnętrzach. Urządzając wnętrza lub aranżując je od nowa staramy się nie tylko zrobić to tak, by wnętrze było dostosowane do nas, ale przede wszystkim. by choć odrobinę były zgodne z obowiązującymi trendami. Większość z nich niestety to trendy jednosezonowe, które bardzo szybko przechodzą do historii. Przeczytaj nasz artykuł :)

Trendy wnętrzarskie są dosyć zmienne. Gorzej, gdy dany tren trwa tylko jeden sezon, przechodzi w zapomnienie, a my dostosowaliśmy dom tak, by był modny i na czasie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 4 ponadczasowych trendy, które:

  • zawsze będą modne
  • zawsze i wszędzie się sprawdzą
  • będziecie oczarowani nimi zdecydowanie nie tylko jeden sezon

 

PONADCZASOWA ELEGANCJA

Elegancja to coś co towarzyszy nam we wnętrzach od zawsze. Każdemu z nas zależy na tym, by wnętrza były eleganckie, przyjemne i przytulne. Co za tym idzie? Częściej więc sięgamy po inspiracje stylu klasycznego, by zachować neutralność wnętrza. Neutralne wnętrze to doskonała baza do częstej zmiany dodatków (to właśnie przy ich pomocy można często dostosowywać wnętrze pod zmieniające się trendy). Tworząc wnętrze w stylu klasycznym, warto zwrócić uwagę na kwestie srchitektoniczne / budowlane. Zdecydowanie polecamy wnętrza wysokie z otwartą przestrzenią, jednak jeśli nie budujemy nowego domu, a do dyspozycji mamy mieszkanie lub dom w tzw. starym budownictwie, sprawdzą się lustra, które powiększają przestrzeń, a ponadto lustro w klasycznej ramie, doda niezwykłej elegancji.

 

MINIMALIZM ? PODZIĘKUJĘ.

Przez dłuższy czas był taki trend minimalizmu. Charakteryzował się głównie tym, że wchodząc do wnętrza mieliśmy wrażenie, jakby po pierwsze nikt tam nie mieszkał, a pod drugie, że sprawiał wrażenie jeszcze nie urządzonego. Nic bardziej mylnego, to był właśnie minimalizm, czyli ograniczenie do najpotrzebniejszych i niezbędnych rzeczy, brak jakichkolwiek dodatków i sprzętów, a meble i konieczne rzeczy musiały być jak najprostsze. Z biegiem czasu takie minimalistyczne wnętrza, przez wrażenie zimnych aranżacji, zaczęły się zmieniać. Pojawiały się zasłony, poduszki, wazony z kwiatami, dywan. Aranżacje stały się bardziej przytulne, a totalny minimalizm poszedł w "odstawkę". Czy to dobrze? Zdecydowanie uważamy, że wnętrza z elementami dekoracyjnymi są idealne. Nie trzeba co prawda popadać od raz ze skrajności w skrajność, ale dodanie odrobiny bibelotów, czy rodzinnych akcentów jest bardzo dobre!

 

 

BABCIA TU BYŁA ?

Babciny styl to przecież coś co już dawno przeszło do historii. Okazuje się jednak, że to nic bardziej mylnego. Nasze wnętrza są nowoczesne i projektowane zgodnie z postępem i wszelkimi nowinkami wnętrzarskimi. Nawet w nowoczesnych wnętrzach można zaobserwować coś wyjątkowego, są to meble w stylu PRL lub bardzo mocno inspirowane tamtymi czasami. Drewniane krzesła, fotele z niskim siedziskiem i drewnianymi podłokietnikami - to jedne z najbardziej ulubionych detali z babcinego domu. Takie akcenty podkreślają wnętrze, nadają mu klimat i styl. 

 

 

MEBLE NA WYSOKI POŁYSK Z EFEKTEM LUSTRA

Mówiąc o meblach na wysoki połysk z efektem lustra, mamy na myśli nic innego jak meble stalowe polerowane. W każdym wnętrzu będą niezwykłym dodatkiem, stylowym, ekstrawaganckim, ale też uniwersalnym. Od wielu lat takie modele doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Powierzchnie metalowe, które zostały poddane mocnej polerce, mają bardzo ciekawy efekt lustra. Są co prawda w kolorze srebrnym lub złotym w zależności od wybranego przez nas modelu, ale z oddali wyglądają zdecydowanie jak lustro. 

Meble stalowe pięknie sprawdzają się w każdym wnętrzu, także bez względu na przemijający czas. Czy my jesteśmy zwolennikami takich mebli ? Tak! Nawet bardzo tak! Ich największą zaletą jest to, że możemy je zmieniać w zależności od tego czego w danym momencie oczekujemy os Swojego wnętrza. Na meblach stalowych polerowanych na wysoki połysk najczęściej spotykamy uniwersalne i ponadczasowe blaty szklane, ale możemy je wymienić z czasem na blat drewniany, blat akrylowy, czy każdy inny rodzaj blatu w zależności od stylu jaki obieramy we wnętrzu, czy naszych upodobań. 

 

 

ZIELONO MI

Kilka ostatnich sezonów bardzo mocno zatraciło się w zieleni we wnętrzach. Zieleń też całkiem dobrze rozgosiła się w nich w bardzo wielu odcieniach, od oliwki, szmaragd, butelkową zieleń, seledyny, miętę, bo wyraziste tony. 
Kolor zielony jest kolorem relaksującym, odprężającym, a co najważniejsze pasuje do wielu aranżacji!