Styl Art Deco. Pierwsza myśl jaka przychodzi nam na myśl, to coś dekoracyjnego w wersji totalnie artystycznej. I tak też jest! Art deco to jeden z najbardziej luksusowych, ale i ikonicznym stylów aranżacyjnych wnętrz. Znany nam od lat, a dodatkowo teraz powraca na salony w całkiem nowym wydaniu, nieco świeższy i współczesny. Jaki jest ? Jakie ma cechy? Na każde z tych pytań, odpowiedź znajdziesz w tym wpisie. Zapraszamy do lektury, zainspiruj się i stwórz doskonałe wnętrze art deco!

Styl art deco to ciekawy nurt architektoniczny, którego głównym zadaniem jest pokazanie, że można w bardzo elegancki sposób połączyć piękne z funkcjonalnym.
Jego początki sięgają XX wieku, a dokładniej lat 20. Bardzo szybko rozgościł się we wnętrzach i stał się symbolem ekstrawagancji, luksusu i elegancji. Art deco uwielbia bogactwo, doskonałej jakości surowce, drogie tkaniny, wyrafinowane wzory, geometrię.

 

salon w stylu art deco


CECHY STYLU ART DECO:

  • WZORY

Art Deco uwielbia wzory geometryczne, które nadają współczesności, a przy tym są bardzo luksusowe. Doskonale sprawdzą się proste linie, kwadraty, okręgi, trójkąty, ale także moden w ostatnim czasie heksagony. Wzory możemy spotkać głównie w formie dodatków, ale także na meblach, tkaninach.

 

 art deco

 

  • SUROWCE

Każdy elegancki styl lubi to co piękne, naturalne, a przede wszystkim prawdziwe. Bardzo pożądane także w omawianym art deco są marmur, prawdziwe drewno, stal polerowana, szkło, kryształ. Każdy z tych materiałów nada klasy i elegancji dla wnętrza.

 

 kuchnia art deco

 

  • KOLORY

W stylu art. Deco podobnie jak w każdym innym stylu, kolory mają ogromne znaczenie. W art deco królują złoto, czerń, szarości, biele, brązy oraz jako dopełnienie purpura, czerwienie, fiolety, butelkowa zieleń, granaty oraz żółcienie. 

 

 salon art deco

 

  • MEBLE

Meble, które możemy znaleźć we wnętrzach urządzonych w duchu srt deco, to modele o bardzo szerokiej gamie designu. Mogą to być proste, nieskomplikowane modele, ale mogą być to także meble wykończone elegancką sztukaterią, listwami, które nadają ciekawy efekt i prezentują się niezwykle  elegancko. Bardzo trafnym wyborem są meble stalowe złote. Jeśli chodzi zaś o fotele, sofy, czy krzesła, dopuszczalna jest dowolność form, jednak najlepiej sprawdzą się modele nieco klasyczne, glamour, nowojorskie lub w delikatnym stylu modern.

 

 sypialnia art deco

 

  • DODATKI

Dodatkami są wszelkie lementy wyposażenia, które wpływają na dekoracyjny odbiór wnętrza. W przypadku art deco mogą to być modele oświetlenia szklane i kryształowe. Bardzo ciekawe są tam także lustra w dekoracyjnych ramach, wszelkie szklane bibeloty. Warto pamiętać, że szkło i kryształy we wnętrzach zaaranżowanych w stylu art deco, nadają luksusu i elegancji. 

 

sypialnia roz art deco

 

Jakie artykuły art deco znajdziesz w MIRABU?

 

  • OBRAZY - Bardzo dobrym wyborem są obrazy przedstawiające postacie, zarysy postaci, zwierzęta, czy totalną abstrakcję. Ważne jest, by były to modele nie będące fotografiami, a dziełem rąk. Taka dekoracja może być świetnym punktem centralnym każdej aranżacji. 

 

 

 

 

  • LAMPY - Ekskluzywne oświetlenie art deco to modele, które są stylowe, dzięki elementom szklanym i kryształowym. We wnętrzach art deco dopuszcza się także klasyczne modele z abażurami, ale także modne w ostatnim czasie lampy z szklanymi kulami, które są nowoczesne, a jednocześnie szalenie eleganckie. 

 

 

 

 

  • SZKLANE LAMPIONY - Szklane dekoracje to nieodłączny element omawianego przez nas stylu.

 

 

 

 

  • LUSTRA - Ciekawym dodatkiem we wnętrzach art deco, są lustra. Lustra zarówno jako dekroacje ścienne, ale także mogą to być elementy dekoracyjne wykończone lustrem, jak na przykad dekoracyjne tace lustrzane. 

 

 

 

 

  • MEBLE - Szczególnie modele z widoczną przewagą złota są bardzo dobrym wyborem, jeśli zależy nam na stworzeniu idealnego wnętrza art deco.