Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który kojarzy nam się z pysznym makowcem, pachnącą rybą i stosem prezentów pod choinką. Święta to także czas w którym widzimy wyjątkową magię, przytulne i ciepłe dekoracje we wnętrzach oraz niepowtarzalny klimat. Jak co roku na naszym blogu publikujemy świąteczne wpisy pełne porad świątecznych, by pomóc nawet najbardziej zabieganym :) Niech te Święta będą bardzo wyjątkowe!

 

choinka

 

Świąteczne barwy

Kolory - w przypadku Świąt Bożego Narodzenia to niedłączny i bardzo ważny element, który dobrze dobrany, stworzy na prawdę wyjątkowy klimat. Kolorystyka Świąt Bożego Narodzenia to niezmiennie od kilkunastu lat czerwienie. W tym roku trendem jest połączenie koloru czerwonego z zielenią i do tego złoto lub srebro, jednym słowem ten rok to tradycyjne kolory Bożego Narodzenia. Dla miłośników nieco stonowanych kolorów mamy także dobrą wiadomość. Alternatywą dla czerwieni i zieleni może być delikatny pudrowy róż, ale też warto dodać do niego odrobinę złota, czy srebra. 

Jak łączyć kolory na święta?

 • czerwony + biały
 • czerwony + złoty 
 • czerwony + srebrny
 • czerwony + zielony
 • granat + złoto
 • granat + srebro
 • błękit + biel
 • pudrowy róż + srebro
 • pudrowy róż + złoto
 • beż + biel
 • beż + złoto
 • złoto + zieleń
 • srebro + zieleń
 • biel + zieleń

 

Styl wnętrza a kolorystyka świąteczna

Podejmując to coroczne wyzwanie związane z dekoracją wnętrz, bierzemy pod uwagę trendy kolorystyczne na dany rok. My jednak radzimy, by kolorystyka świąteczna  w Waszym domu, była spójna i współgrała z panującym wystrojem we wnętrzu. Odpowiednie dopasowanie da nam poczucie harmonii i komfortu. 

 

choinka na swieta

 

2023 rok to zdecydowanie powrót do naturalności, do natury, przyrody, skarbów lasu i łąk. Najmodniejszymi ozdobami, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem są oryginalne ozdoby choinkowe w postaci suszonych owoców, zwaieszki w kształcie leśnych zwierząt, gwiazd, serc, pierniki oraz cukrowe lizaki w kształcie lasek. Jeśli chodzi zaś o bombki, był taki okres w którym masowo wymieniano szklane ozdoby na te wykonane z tworzywa, natomiast teraz wszystkie plastikowe dekoracje ustępują miejsca szklanym. Coraz częściej w domach pojawiają się także świąteczne drzewka odziane jedynie w delikatne światełka. W aranżacji wnętrz najbardziej trafne są natomiast dekoracje wykonane w 100% z naturalnych materiałów, drewna, szyszek, juty, kory drzew, gałązek choinek, orzechów, suszonych plastrów cytrusów, a nawet lasek cynamonu i gwiazdek anyżu. 

Ten rok to także sentymentalny powrót do dzieciństwa, do rodzinnych tradycji, dekoracji w klimacie retro.Nie bez przyczyny na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej dziadków do orzechów, czy bombek, które większość z nas pamięta z babcinej szafy, jak szklane szyszki, wiewiórki i tak dalej. To zdecydowanie największa przyjemność nie tylko nawiązać do tradycji rodzinnych, ale przy pomocy świątecznych ozdób, móc zafundować sobie podróż w czasie. 

 

saon

 

Świąteczny stół

Stół świąteczny, czy inaczej stół wigilijny to jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. To przy nim spędzamy czas w rodzinnym gronie, Z największą starannością przygotowujemy go, by nie tylko zdobił nasz dom, ale był także elegancki i nawiązywał do świątecznego klimatu. Na stole przede wszystkim powinien znaleźć się obrus, który nadaje podniosłości i elegancji. Wiele osób pod obrus układa sianko, któe jest symbolem narodzenia Pana Jezusa. Wybór zastawy stołowej zależy przede wszystkim od naszych preferencji i stylu. Najczęściej na wigilijnym stole gości biała, klasyczna zastawa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by była ona także w innych kolorach. Bardzo dobrym pomysłem jest ustawienie świec, czy świątecznych dekoracji. 

 

stol wigilijny

 

stol wigilijny

 

PRODUKTY, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ NA ŚWIĄTECZNYM STOLE:

 

 

 PRODUKTY, KTÓRE POLECAMY DO ŚWIĄTECZNEJ ARANŻACJI: