Lampy stołowe, niegdyś kolejny model oświetlenia, a dzisiaj niezwykła dekoracja, która podkreśla styl i charakter wnętrza. Dzięki bardzo szerokiej gamie kształtów, wzorów, stylu, kolorów, wykończenia, czy doboru materiałów i surowców z jakich zostały wykonane, możemy stworzyć wyjątkową aranżację, a lampę stołową ustawić w każdym pomieszczeniu naszego domu. 

 Od wielu lat nasze wnętrza, a dokładnie dobór mebli, oświetlenia i dekoracji, jakie w nich stosujemy, są bardzo dokładnie przemyślane, by były nie tylko "zastawione", ale urządzone ze smakiem, stylem i poczuciem, że jest to "nasze wnętrze". W dzisiejszych czasach zdecydowanym plusem naszej świadomości dotyczącej aranżacji wnętrz, jest tworzenie wnętrza spójnego z nami. Bardzo modne staje się robienie wnętrz dla siebie, a nie pod innych. Urządzanie domu, czy mieszkania tak, aby podobało się babci, cioci, sąsiadce i tak dalej, przechodzi na szczęście w niepamięć. A wracając do tematu lamp stołowych, to i one nie są już traktowane po macoszemu, jako lampka przy łóżku, czy na biurku, a staramy się wydobyć z nich jak najwięcej. 

 

ZALETY LAMP STOŁOWYCH:
- dekorują i dopełniają wnętrze oraz jego aranżację
- doświetlają określoną strefę
- tworzą nastrój w pomieszczeniu
- są łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu nie są "przywiązane" do miejsca
- są ustawne, zazwyczaj nie potrzebują specjalnego rozplanowywania ich miejsca

 

 lampa w stylu nowoczesnym

 

Klasyczne lampy stołowe

Klasyczne lampy stołowe to tylko na pozór "nudna klasyka", ponieważ wbrew pozorom mogą mieć różne wykończenie. Standardowym połączeniem jest ceramiczna, jednobarwna podstawa i abażur w kształcie stożka. Takie połączenie to doskonały pomysł na podkreślenie eleganckiego wnętrza. Jeśli chcemy zaś , by nasze wnętrze otrzymało odrobinę fantazyjności, warto wybrać lampy szklane, czy stalowe, które dodadzą designu dla klasyki. Ciekawe jest także postawienie na lampę z bardzo klasycznym, gładkim abażurem, ale z podstawą o nietuzinkowym kształcie, ciekawym wykończeniu, czy połączeniu różnych struktur. 

Naszymi ulubionymi klasycznymi lampami z najnowszej kolekcji 2024 są modele:

 

Nowoczesne lampy stołowe

Nowoczesne modele kojarzą się z prostotą, designem i współczesnymi formami. Zdecydowanie najbardziej oczywistymi modelami lamp nowoczesnych są lampy o szklanych i kryształowych, przeźroczystych podstawach. Mimo swego chłodu, nadają estetyki, klasy, ale jednocześnie są szalenie przytulne. W nowoczesnych wnętrza możemy zdecydować się także na modele srebrn lub złote, ale o prostych, zazwyczaj mocno geometrycznych formach, by sprawiały wrażanie minimalistycznych modeli. Bardzo ciekawe są także od niedawna modne lampy wykonane w całości z tego samego materiału, czyli głównie metalowa podstawa i metalowy kształt, które tworzą bardzo spójną i konsekwentną całość.

Polecamy w szczególności:

 

Lampy stołowe ekskluzywne

W ekskluzywnych aranżacjach wnętrz, bardzo istotne jest dopracowanie wszystkich szczegółów związanych z aranżacją, w tym ustawienie lamp stołowych, które nadają styl. Ekskluzywne modele to takie, które wyróżniają się nieoczywistym designem i na pierwszy rzut oka, mają w sobie "to coś". 

Z naszej najnowszej kolekcji, najlepiej sprawdzą się:

 

Lampy stołowe w klimacie etno

Klimat etno, boho, nature to lampy o wyglądzie inspirowanym tematyką zwierzęcą i roślinną. Bardzo modne w ostatnim czasie. Sprawdzają się w każdym wnętrzu, w szczególności tych, w których stawiamy na ponadczasowość.

Polecamy: