Salon - najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu. Przyjmujemy tutaj gości, spędzamy czas ze Swoimi bliskimi. To właśnie to pomieszczenie, w którym staramy się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Aby było idealne. Zdarza się jednak, że po zaaranżowaniu całego wnętrza, pozostaje nam pusty kąt. Co zrobić, aby go zapełnić ? Aby pasował do reszty i nie był zwyczajnym pustym kątem ? Zobacz jakie porady przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. 

Kąt w każdym domu ściąga sen z powiek. Dla większości osób, które chcą idealnie zaaranżować Swoją przestrzeń, temat kąta jest dosyć prosty i zarazem nudny. Co w salonie w kącie ? Standardowo narożnik albo pustka. Proste ! Okazuje się jednak, że kąt może zostać wykorzystany nie tylko w funkcjonalny sposób, co piękny i intrygujący. W salonie — kąty to jedne z najciekawszych przestrzeni, tutaj możemy szaleć, puścić wodze fantazji, stworzyć to, o czym marzymy. I co najważniejsze, to wcale nie musi pasować do reszty !

W domach kąty w salonie to ciekawe miejsca do fantazyjnego zaaranżowania, w mieszkaniach — w szczególności tych w blokach, kąt to miejsce, które musi być funkcjonalne, bo każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota.

  • MIESZKANIE

W małych, ciasnych salonach kąt to czasami kilka, lub kilkanaście centymetrów kwadratowych, które należy wykorzystać w 100% i wycisnąć z niego co się da. Warto więc w tym wypadku postawić na funkcjonalność. Jak to zrobić na tak małej przestrzeni ? Możemy postawić tam lampę podłogową, która będzie dodatkowym źródłem światła, ewentualnie powiesić nieduży obraz lub grafikę. Możemy także powiększyć optycznie przestrzeń, wieszając w rogu lustro. Będzie to funkcjonalny i praktyczny dodatek. Po pierwsze nada wrażenie większego pomieszczenia, po drugie będziecie mogli przeglądać się w nim do woli, szczególnie jeśli w mieszkaniu nie macie miejsca na toaletkę.

 

  • DOM

Salon w domu to zazwyczaj największe pomieszczenia, przeznaczone na uroczystości rodzinne, czy do stworzenia wielkiej wygodnej strefy wypoczynkowo-rozrywkowej. W takim salonie najczęściej znajdziemy 4 kąty, zdarza się, że jest ich też 5,6 i więcej — w zależności od tego, jaki kształt i ile wykuszy ma nasz salon. W salonach domowych, meble wypoczynkowe zazwyczaj znajdują się na środku ewentualnie przy jednej ścianie. Dodatkowo znajdziemy tam komodę, regał, witrynę. To wszystko. Na ścianach obrazy. Co z kątami ? W większości aranżacji traktowane są po macoszemu i stoją puste. Możemy je zaaranżować, stawiając dużą lampę podłogową, wielki kwiat w ozdobnej donicy, rzeźbę, dodatkowy fotel, lub stolik.

OŚWIETLENIE

Lampa podłogowa to najlepsza i najczęściej spotykana (wśród zaaranżowanych rogów) opcja umeblowania wolnego kąta. Dodatkowe źródło światła, bez wątpienia przyda się zawsze. Spełni funkcję klimatycznego, nienarzucającego się oświetlenia, szczególnie podczas długich zimowych wieczorów.

Polecamy

                                                                 

                                                                                                                          

                                                                 lampa podlogowa z abazurem    lampa stojaca do salonu

 

KĄCIK DO CZYTANIA

To zdecydowanie najlepszy sposób na wykorzystanie sporego pustego kąta w salonie. Możemy postawić tam wygodny fotel, stolik, na który odłożymy ulubioną książkę lub czasopismo. Powinna znaleźć się tam także lampa stołowa szklana, ceramiczna lub podłogowa jako dodatkowe źródło oświetlenia, podczas wieczornej lektury.

Polecamy

               

                                                                                                                           

 

                   fotel pikowany tapicerowany stolik stalowy   fotel tapicerowany srebrny stolik lampa ceramiczna

    

ROŚLINY

Róg salonu to doskonałe miejsce na postawienie dużego kwiatka, który ożywi całe pomieszczenie. Nie tylko sprawi, że będzie przytulniej, ale przede wszystkim rośliny nawilżają powietrze. Jeżeli lubimy małe kwiaty w donicach, możemy je ustawić na stoliku bocznym lub konsoli, które idealnie dopełnią nasz pusty kąt. Możemy je postawić w wazach.

Polecamy

                                                                                                                          

 

                                                               lampy stalowe z abazurami do salonu    kanapa tapicerowana do salonu

PRZECHOWYWANIE

Kąt w salonie to także odpowiednie miejsce, aby w ciekawy i nieoczywisty sposób przechowywać różne rzeczy. Nie trzeba wcale kupować nowego regału czy szafy, ciekawą alternatywą są kosze dekoracyjne, w których bez problemu można przechowywać pledy, dodatkowe poduszki, czy ulubione czasopisma. Miejsce do przechowywania możemy zyskać także przy pomocy konsoli glamour. 

Polecamy

 

                                                                                                                            

 

                                                                                                              kosz wiklinowy do przechowywania poduszki w pepitkę   

      

DEKORACJE

Salonowy kąt może też służyć nam jako miejsce, w którym postawimy ciekawą rzeźbę, figurkę lub dodatkowy stolik, na którym znajdzie się naczynie z pamiątkami z wakacji. Muszle, kamienie, czy suszone kwiaty będą nie tylko ciekawą dekoracją kąta, ale przede wszystkim, zawsze, kiedy na nie spojrzymy przypomnimy sobie wakacyjne przygody.

Polecamy

 

                                                                                                                       

 

                                                        stolik stalowy ze szklanym blatem    obraz z Jamesem Bondem zegar do salonu

      

MEBLE

Meble, szczególnie te dodatkowe jak fotel czy konsola, świetnie odnajdą się w rogach salonu. Fotel — przyda się przecież zawsze, chociażby w przypadku większej ilości gości. Konsola lub stolik boczny, na nich można postawić wazon z kwiatami, który ożywi nasz salon, lub słoik z cukierkami dla naszych pociech.

Polecamy

 

                                                                                                                           

 

     

                                                             witryna fotel do salonu w stylu francuskim lampa podlogowa stalowa