Modern Classic to klasyczne białe wnętrza z kontrastowymi dodatkami, meblami. To nawiązanie do wnętrz pałacowych, zamkowych czy domów bogatych ludzi. To rezygnacja z ciężkich materiałów, czy przytłaczających mebli, na rzecz lżejszych, przyjemniejszych i takich które odwzorują nasz gust pod codzienne potrzeby. To precycyjne łączenie nowoczesności z klasyką. To sztukateria, masa bibelotów. To delikatniejsza siostra stylu glamour.
Czym różni się styl KLASYCZNY od stylu MODERN CLASSIC ? W przypadku modern classic style jest to łączenie klasyki z nowoczesnością, na przykład duży pikowany fotel z podłokietnikami, na nowoczesnych prostych metalowych nogach.
Obudziłeś się kiedyś i zamarzyłeś o stworzeniu idealnego, eleganckiego wnętrza ? Czasami jest tak, że odpuszczamy z obawy o wysokie koszty metamorfozy, tygodnie remontowego bałaganu, kłótni z mężem o dobór dodatków. I wtedy czar i wyobrażenie spełnionego marzenia – pryskają. Stworzenie wnętrza MODERN CLASSIC jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje i co najważniejsze nie potrzebujesz fortuny na takie zmiany. Wystarczy dobre nastawienie i przede wszystkim doczytaj tej artykuł do końca 😊
Wnętrza MODERN CLASSIC to komfortowe przestrzenie, utrzymane w stylistyce delikatnych / stonowanych kolorów. Szczególnie ważne jest w przypadku sztukaterii, czy kominka, aby nie wyróżniały się na tle reszty i pozostały w tym samym kolorze.
Salon w stylu MODERN CLASSIC charakteryzuje się głównie wygodnymi, eleganckimi i efektownymi pikowanymi kanapami, sofami, fotelami wypoczynkowymi do salonu i krzesłami. Pamiętaj o poduszkach dekoracyjnych ! Warto przy fotelu wypoczynkowym lub pod kanapą położyć delikatny mięsisty dywan w stonowanych barwach, sprawi on, że nie tylko będzie wyglądać ciekawie, ale przede wszystkim będzie Ci ciepło w stopy podczas wieczornych rozmów z rodziną. Na dywanie możesz postawić stylowy stolik kawowy, na którym wspaniale odnajdzie się dekoracyjna taca ze świecami, świeżymi kwiatami, paterą z ulubionymi eklerkami.
Warto także zadbac o stylowe oświetlenie. Elegancki żyrandol klasyczny lub lampy na komody w stylu glamour lub nowoczesne to zawsze dobry wybór.
{product:355,667,504,531}
Dodatki także odgrywają szczególną rolę w tym stylu. Bibeloty, dekoracyjne wazony, utrzymane w nowoczesnym stylu.
W dzisiejszych czasach, a w szczególności w nowo budowanych domach coraz częściej znajdują się kominki. I bardzo dobrze ! Dodają ciepła, przytulności w domu oraz subtelności aranżacji. Styl modern classic szczególnie je lubi, ale nie martw się, że nie możesz go mieć, tylko dlatego, że mieszkasz w bloku. W takim wypadku najlepiej zastosować opcję portalu kominkowego, w którym możesz ustawić świece o różnych wielkościach lub kupić bio kominek, który możesz umieścić w dowolnym miejscu.
Bardzo dobrze wyglądają jasne kwiaty w wazonach. Białe lilie, róże herbaciane, jasne hortensje czy delikatne wiosenne pastelowe tulipany to doskonały wybór.
Aby lekko ożywić i dodać charakteru całości, możemy wybrać zasłony w dwóch kolorach ? Jak to zrobić, aby nie nadać karykaturalnego wyglądu ? Postaw na dwa kolory tkanin, na przykład w głównej roli szara, a za nią bordowa, lub w odcieniu butelkowej zieleni. Będzie wyglądało to nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim elegancko, a co najważniejsze, stworzysz przytulną domową przestrzeń. Możesz także postawić na stoliku obok lampę stołową, która sprawi, że zyskasz wieczorem dodatkowe klimatyczne źródło światła.
Podsumowując, styl MODERN CLASSIC, to:
- Ozdobne sztukaterie
- Kominek, bio kominek lub portal kominkowy
- Złote i srebrne stalowe dodatki
- Eleganckie tkaniny na zasłonach, poduchach, tapicerce mebli
- Stylowy stolik kawowy
- Elegancka biblioteczka
- Stonowane kolory
- Białe, pastelowe kwiaty
Sztukateria – często to słowo spędza nam sen z powiek na samą myśl o kosztach jej wykonania. Ale sztukateria, nie musi być wcale bardzo droga, wystarczy, że prawdziwe sztukateryjne drewniane listwy zastąpisz listwami lub ćwierćwałkami styropianowymi, to bardzo tania alternatywa, dostępna w każdym markecie budowlanym. Możesz je bez większego trudu docinać nożykiem monterskim, i przyklejać klejem do styropianu lub klejem polimerowym. |