Stolik kawowy, jaki powinien być?  Żaden salon nie może się bez niego obyć. Funkcjonalny, praktyczny, stylowy, designerski, klasyczny ? Ten problem pojawia się bardzo często podczas planowania aranżacji salonu. Jaki będzie najlepszy do naszego wnętrza ? Czym się kierowac podczas dokonywania wyboru ? W dzisiejszym wpisie, opowiemy Ci o wszystkim. A przede wszystkim udowodnimy, że stolik kawowy to mały wielki mebel - must have każdego salonu.  

Salon to jedno z tych pomieszczeń w każdym domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Tutaj spędzamy wieczory z rodziną, przyjmujemy gości, relaksujemy się po pracy na wygodnym fotelu z kubkiem smacznej kawy. W tym pomieszczeniu niezwykle ważne jest podkreślenie stylu całego domu, wyeksponowanie najbardziej reprezentacyjnych i urzekających rzeczy. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, aby salon był jednocześnie miejscem praktycznym i pięknym. Aby każdy mebel miał Swoją określoną funkcję i nie znalazł się tam przypadkowo. Nieodłącznym i zdecydowanie bardzo potrzebnym meblem w każdym salonie, jest stolik kawowy.

Jaki powinien być stolik kawowy ?

Podczas wybierania idealnego mebla, jakim jest stolik kawowy do salonu, najbardziej istotną rzeczą powinien być jego rozmiar i funkcjonalność. Powinien znajdować się w określonej odległości pomiędzy sofą a fotelem, aby siedząc przy nim odczuwać jak największy komfort.

                                                                        schemat

Stolik kawowy powinien być także odpowiednio duży, aby pomieścił wszystkie potrzebne nam rzeczy. Co więcej, jeżeli lubimy gości i wspólne wieczory z naszymi bliskimi, powinniśmy dopasować go tak, aby zmieściły się na nim wszystkie filiżanki z kawą, czy szklanki z napojami, naszych przyjaciół i domowników.

Wysokość stolika to w zasadzie kwestia indywidualna i powinien być dopasowany pod względem wysokości do Twoich potrzeb. Co to znaczy ? Oznacza to tyle, że wysokość stolika kawowego powinna być zbliżona do wysokości sofy czy kanapy, aby utrzymać odpowiednią równowagę. Zbyt wysoki model zaburzy nam perfekcyjną aranżację, a zbyt niski okaże się mało praktycznym i niewygodnym.

 

                                  aranzacja salonu meble tapicerowane

Przy zakupie idealnego mebla, należy też zwrócić szczególną uwagę na jego wagę, w sytuacji, jeśli Twój zestaw wypoczynkowy jednocześnie pełni rolę łóżka. W takim wypadku waga stolika kawowego jest niezwykle ważna. Powinien być lekki i poręczny. Przecież nikt z nas nie chciałby codziennie rano i wieczorem podnosić ciężkiego gabarytu.

Praktyczny stolik kawowy

Praktyczność i funkcjonalność Twojego stolika kawowego, w dużej mierze zależy także od Ciebie. To Ty decydujesz jaki model wybierzesz. Najbardziej praktycznym i funkcjonalnym modelem okazuje się stolik z dodatkową półką pod spodem. Dzięki niej możemy zorganizować naszą przestrzeń, odłożyć na stolik rzeczy, które w danym momencie są nam zbędne, położyć kolorowe magazyny, czy ułożyć dodatkowy koszyk na salonowe drobiazgi. Jest to też świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz "na szybko" odłożyć wazon z kwiatami lub świece. Pamiętaj, że jeżeli w Twoim domu są małe dzieci, warto wybrać model z obłymi / zaokrąglonymi rogami, zaoszczędzi to Twojego stresu o bezpieczeństwo Twojej pociechy.

 

                                 fotele tapicerowane w stylu hampton   fotele tapicerowane hamptons stolik kawowy

Wymarzony model

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, ważne jest, aby stolik kawowy w Twoim salonie był piękny. Może być stylowy lub klasyczny. Jeżeli lubisz niecodzienne rozwiązania i nowoczesny design, warto zdecydować się na stolik kawowy okrągły z blatem wykonanym ze szkła hartowanego, lub z dekoracyjnymi nogami. Dzięki wyjątkowej formie doda elegancji i świeżości we wnętrzu i stanie się "kropką nad i" całej aranżacji. Tak ! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stolik kawowy był gwiazdą salonu :)

Ciekawymi modelami, są też stoliki kawowe szklane do salonu. Dodają elegancki i klasy we wnętrzach.

 

 

   aranzacja modern classic stolik kawowy     stolik kawowy nowoczesny

Jak zaaranżować blat stolika ?

Nie zdziwię Cię, jeżeli powiem, że to, co znajdzie się na blacie stolika kawowego, zależy także od Ciebie. Możesz postawić na nim wazon z kwiatami — pamiętaj jedynie, aby nie była to zbyt wysoka kompozycja, nie powinna zasłaniać tego, co znajduje się za nią, czyli telewizora, lub fotela, na którym usiądzie Twój bliski. Na stoliku możesz ustawić także tacę dekoracyjną ze świecami, zapachowymi olejkami, czy paterę z ulubionymi słodkościami.

 

    aranzacja stolika w salonie modern classic     aranzacja w stylu glamour stolik kawowy w salonie

Stolik kawowy to bardzo ważny mebel w każdym salonie, dzięki któremu podkreślimy styl wnętrza, wprowadzając czasami niecodzienny designerski akcent. To jak ? Który model jest Twoim faworytem ?