Nikiel, chrom a może stal polerowana ? Niby nie ma żadnej różnicy, a jednak okazuje się że różnica jest ogromna i bardzo istotna we wnętrzach. Odpowiednio dobrany surowiec, z jakiego zostały wykonane nasze dodatki, czy meble w domu może całkowicie odmienić ich charakter i klimat. Jaka jest między nimi różnica ? Który materiał wybraac do jakiego wnętrza ? Wszystkiego dowiesz sie z tego wpisu. Zapraszamy do lektury. 

 Podczas aranżowania naszej domowej przestrzeni, nie ważne czy jest to mala metamorfoza, kapitalny remont, czy tworzymy nasze nowe wymarzone miejsce na ziemi, staramy się dobierać jak najlepsze dodatki i meble, o najwyższej jakości, idealnie dopasowanych kolorach. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na to z jkaich surowców sa wykonane, tym bardziej jeśli mają bardzo podobny, lub taki sam kolor. A właśnie ... kolor to nie zawsze to samo co odcień. W tym wypadku te trzy materiały, okazuje się że są w całkowicie innych odcieniach. 

CHROM

Jest to zimny odcień powłoki metalu, charakteryzuje się tez tym, że jest błyszczący, lśni, daje piękny połysk. Oprócz niezwykłych walorów estetycznych jest też niezwykle odporny. Powierzchnie pokryte powłoką chromową są prawie tak samo idealne jak lustro. 

    podstawa chromowana

NIKIEL

Jest to ciepły odcień powłoki metalu. Charakterystyczne dla niego jest to, że jego powłoka jest matowa / lekko zmatowiona. Niklowanie jest głównie stosowane w celach antykorozyjnych, a co najważniejsze też w celach dekoracyjnych !

Produkty niklowane to produkty stalowe, które zostały pokryte warstwą niklu. Ich połysk nie jest tak idealny jak w przypadku chromu, sa one lekko zmatowione. 

   podstawa niklowana

 

STAL POLEROWANA

Ten rodzaj stali, to niezwykle elegancki look z lustrzaną powłoką, która w wyjątkowy sposób odbija światło. Niestety, tak jak w przypadku luster, jest to tez dosyć wymagający rodzaj stali. To znaczy, że odbite palce, są bardzo widoczne. Mimo wszystko jest to najbardziej elegancki rodzaj materiału, idealny dla miłośników nieskazitelnego blasku i doskonałej jakości. 

   stalowa podstawa lampy

Do pielęgnacji każdego z tych materiałów, zalecamy użycie jedynie bawełnianej suchej ściereczki. Nie należy używać jakichkolwiek żrących substancji chemicznych. należy pamiętać że mogą one nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię chromowaną, niklowana jak i ze stali polerowanej. 

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo idealne dodatki i meble do Swojego domu, życzymy udanych zakupów :)