Feng Shui, czyli sztuka równowagi. Jest to starożytna nauka, której głównym celem jest uczenie nas harmonii, spokoju, porządku, a także łączenia elementów wystroju wnętrz, czy doboru odpowiednich mebli i przedmiotów w taki sposób, aby nasza dusza współgrała z naszym domem. W dzisiejszym poście, zebraliśmy dla Was 6 zasad - must have, które warto wprowadzić do Swojego domu. Zapraszamy do miłej lektury, a przede wszystkim życzymy harmonijnych wnętrz. 

Przygotowaliśmy dla Was 6 zasad sztuki aranżacji wnętrz zgodnie z zasadami Feng Shui.

Oto te, które pomogą Wam żyć w harmonii i spokoju aranżacyjnym.

1. OCZYSZCZENIE

OCZYSZCZAMY PRZESTRZEŃ ZE ZBĘDNYCH RZECZY

Pozbywamy się z domu wszystkich niepotrzebnych rzeczy, a w szczególności przydasiów. Zapewne każdy z nas trzyma w swoim domu, chociaż jedną rzecz, która zbiera kurz i jest od lat zapomniana. Warto więc konsekwentnie rozstać się z takimi rzeczami. To także odpowiedni moment, abyśmy wyrzucili niesprawne rzeczy, czy z defektami. Uwierzcie mi na słowo, że filiżanka z nadtłuczonym uchem, nigdy Wam się nie przyda :)

 

aranzacja salonu w stylu nowoczesnym

 

2. KOLORY

DOBIERZMYODPOWIEDNIE KOLORY

Odpowiednio dobrana kolorystyka ścian, dodatków, tekstyliów, a nawet kwiatów to nie tylko sukces aranżacyjny. Dzięki temu stwarzamy przyjazny i harmonijny klimat we wnętrzu. Tworzymy przytulne miejsce, w którym odpoczniemy. W każdym wnętrzu naszego domu, powinniśmy dobierać kolory tak, by wpływały pozytywnie na nasz umysł, samopoczucie czy energię. 

 

bond martini

 

3. FUNKCJE

ZACHOWAJMY FUNKCJE POMIESZCZEŃ

Zgodnie z filozofią Feng Shui, ważne jest to, aby każde pomieszczenie spełniało swoją określoną funkcję. Na przykład kuchnia nie jest najodpowiedniejszym miejscem do pracy przy komputerze, tak samo jak telewizor w sypialni nie jest dobrym wyjściem. W tym wypadku ważne jest zachowanie przeznaczenia danego pomieszczenia, wówczas osiągniemy poczucie spełnienia aranżacyjnego.

 

solaris 1

 

4. ROŚLINY

WPROWADŹMY FLORĘ DO WNĘTRZ

We wnętrzach urządzonych według zasad feng shui nie powinno zabraknąć roślin. Rośliny nie tylko wpływają dobrze na domowników, ale także dostarczają nam tlenu i energii. Mogą być wykorzystane w każdym pomieszczeniu naszego domu, oraz stawiane w każdym miejscu. Parapety, blaty mebli, czy puste kąty to odpowiednie miejsca dla roślin. Pamiętajmy jedynie, że każda roślina ma inne potrzeby i wymagania, ze względu na  nasłonecznienie, czy nawodnienie. Aby cieszyły nas odpowiednio długo, warto zapoznac się z ich potrzebami.

 

aranzacja kolory ziemi we wnetrzach

 

5. PORZĄDEK

ZADBAJMY O ŁAD I PORZĄDEK

Feng shui to także nauka ucząca nas patrzenia na nasz dom w inny sposób.Dzięki niej dostrzegamy rzeczy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Na przykład zamykanie drzwi za sobą, opuszczanie pokrywy WC, czy odkładanie wszystkich rzeczy w kuchni na Swoje miejsce, daje nam poczucie nie tylko porządku, ale także komfortu wewnętrznego.

 

aranzacja sypialni w stylu nowoczesnym

 

6. LUSTRA

POWIĘKSZMY OPTYCZNIE NASZ DOM

Lustra są jak powietrze - niezbędne do życia. Nauka i filozofia Feng Shui wierzy, że zawieszenie lustra w jadalni czy kuchni, potęguje bogactwo, da nam szczęście i dostatek. Są także wierzenia, że lustra w sypialni, to symbol zdrady - a przezorny, zawsze zabezpieczony. 

 

aranzacja lazienki z lustrem w stylu modern