Jasna łazienka to idealna baza, do stworzenia spektakularnej aranżacji. To także wspaniały sposób na stworzenie salonu kąpięlowego ze zwyczajnej łazienki. Biel może królować w nowoczesnych, jak i eleganckich łazienkach. W przypadku bieli, ważny jest dobór dodatków, mebli, czy elementów wykończeniowych. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak stworzyć na białej bazie - łazienkę w stylu glamour, nowoczesnym, hamptons, boho i skandynawskim. 

 Dlaczego biel jako baza ?

Biel jako kolor bazowy, to jeden z najbezpieczniejszych kolorów. Dlaczego ? 

  • Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Jest to szczególnie ważne, gdy łazienka ma niezbyt duży metraż. 
  • Biele, beże, czy bardzo jasne szarości, są ponadczasowe. Nasza łazienka będzie zawsze modna, bez względu na przemijające trendy. 
  • W przypadku chęci odmiany łazienki, możemy zrobic to nieweilkim kosztem, gdyż do jasnej bazy, pasuje praktycznie wszystko.
  • Jasne kolory jako baza, to doskonała opcja dla osób, które lubią obecność drewna we wnętrzu. Drewno doskonale współgra z bielą. 

 

 

Jasna łazienka w stylu glamour.

Luksusowa, pełna blasku, przepychu i stylu. Łazienki w stylu glamour, charakteryzują się głównie łączeniem różnych trendów oraz wprowadzaniem tego co ekskluzywne i ekstarwaganckie. Planując stworzenie aranżacji łazienki w stylu glamour należy pamiętać o tym, aby detale, dekoracje, kolory były zestawiane ze sobą w oryginalny i stylowy sposób. Bardzo charakterystyczne w stylu glamour, jest  łączenie nowoczesnego z klasycznym. Na przykład białe nowoczesne kafle na ścianach, ozdobne kryształowe żyrandole, złota armatura, czy wanna na eleganckich nogach. 

 

lazienka w stylu glamour

 

W łazience glamour powinny dominować wyraziste kolory. Przy białej  bazie jest to wręcz doskonały sposób na  stworzenie prawdziwie stylowej aranżacji. Najczęściej stosowanymi kolorami, są złoto (głównie na armaturze), czerń, srebro. Warto wybrać także, wyraziste kwiaty w żywych kolorach, które nadadzą nie tylko elegacnji, ale przede wszystkim wspaniale ożywią naszą łazienkę. 

 

Łazienka w stylu hamptons na jasnej bazie.

Łazienka hamptons, to dominujące biele na ścianach, odcienie pasteli, błękitów, jasnych szarości. To połączenie elegancji z lekkością. kontrastowanie lekkich barw, tkanin, z ciężkimi kolorami czy strukturami, jak na przykład jasne delikatne marmurowe ściany i ciemne drewniane meble. W aranżacjach łazienki w stylu hamptons, ważne jest to, aby nawiązać do nadmorskiego klimatu. Biel jest niezwykle bezpiecznym wyborem w łazienkach hamptonowych, ponieważ doskonale współgra z uwielbianym drewnem, roślinami, czy akcentami morskimi. 

 

lazienka w stylu nowojorskim

 

Nadmorski, luksusowy hamptonowy klimat w łazience tworzą dodatki. Pośród nich powinny się znaleźć nawet drobne dekoracje jak muszle, obrazy z krajobrazem morza, wydm, liny, sznury czy żywe rośliny. Warto także zadbać, o świeże kwiaty w pięknych wazonach, które dodadzą elegancji.   

Biała baza w łazience nowoczesnej.

Nowoczesność, sama w sobie kojarzy się z bielą. Jej świeżością, uniwersalnością i czystością. Większość nowoczesnych łazienek to królestwo bieli. Nie bez przyczyny, biel rozjaśnia wnętrze, powiększa je optycznie, nadaje wrażenia wiecznej czystości i porządku. Biel także jest minimalistyczna, a więc biała terakota czy biale kolory ścian w polączeniu z białą wanną toaletą czy meblami, to nie dość że ponadczasowy design, to dodatkowo bardzo nowoczesne rozwiązanie. 

 

lazienka w stylu nowoczesnym 2

 

W nowoczesnych łazienkach w których bazuje biel, bardzo trafnym i przede wszystkim ciekawym sposobem na jej ożywienie, jest wprowadzanie czerni, oraz szarości. Warto zdecydować się na armaturę w kolorze czarnym. Jeżeli zaś wybieramy meble, zdecydujmy się na nowoczesne stalowe meble. Niezwykle efektowne może okazać się zastosowanie w naszej nowoczesnej białej łazience, stalowej srebrnej konstrukcji do marmurowego kamiennego blatu pod umywalkę. 

Jasna łazienka w stylu skandynawskim.

Łazienka w stylu skandynawskim  to królestwo bieli i drewna, zarówno prawdziwego jak i jego imitacji. Znajduje ono Swoje zastosowanie nie tylko w uwielbianych przez wszystkich dodatkach, ale także jako wzór podłóg czy mebli. Modne są w takich łazienkach także elementy drewna na oświetleniu. Możemy wybrać wówczas lampę sufitową czy lampę stojącą na parapet z elementami drewna. Takie aranżacje wyróżniają się ogromną harmonią, delikatnością. Kolor biały to doskonała baza jeżeli chodzi o styl skandynawski. Bardzo ciekawym dopełnieniem białych aranżacji snadynawskich łazienek, są nowoczesne dodatki jak czarna armatura, czy złote lub czarne kinkiety. 

 

lazienka w stylu skandynawskim

Takie aranżacje wyróżniają się ogromną harmonią, delikatnością. Kolor biały to doskonała baza jeżeli chodzi o styl skandynawski. Bardzo ciekawym dopełnieniem białych aranżacji snadynawskich łazienek, są nowoczesne dodatki jak czarna armatura, czy złote lub czarne kinkiety. 

Bazowa biel w łazience boho. 

Biel i boho to jedne z najbardziej dopasowanych zestawów. Styl boho cechuje się ogromnym naturalnym przepychem, gdzie liczą się dodatki, dekoracje, kolory i wzory. Bardzo istotne jest stosowanie wszystkiego co naturalne, i tego co dała nam matka natura. Doskonale więc postawić jest na drewno zarówno w dodatkach jak i na meblach, czy jako część podłóg lub pokrycia ścian. Warto także wybrać kamień, który Swoje zastosowanie może odnaleźć zarówno jako podłoga, czy drobne dekoracje.  

lazienka w stylu boho