Styl nowoczesny to bardzo szerokie możliwości kolorów, rodzajów mebli, dekoracji, dodatków, a także oświetlenia. Podczas aranżowania wnętrza, jedyne, o czym należy pamiętać, aby wszystko było utrzymane w klimacie jak najbardziej minimalistycznym, by całość prezentowała się współcześnie i nowocześnie. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam nasze ulubione modele nowoczesnych żyrandoli oraz podpowiemy jak go wybrać. Zapraszamy dio lektury.


Przez bardzo długi czas żyrandole były wykorzystywane jedynie we wnętrzach dworów, pałaców, reprezentacyjnych miejsc, a dzisiaj możemy je znaleźć tak naprawdę w każdym wnętrzu naszego domu. Jak to się stało, że nastąpiła taka zmiana ? Stało się to głównie dzięki, różnorodności żyrandoli, odejściu od klasycznych modeli, a pójście w stronę prostych i minimalistycznych lamp wiszących. 

Nowoczesne żyrandole to doskonały dodatek do każdego pomieszczenia w naszym domu, bez względu na jego charakter i zastosowanie. Żyrandol nowoczesny do salonu nadaje dla wnętrza lekkości i stylu, w sypialni zyskujemy piękne oświetlenia, nad stołem w jadalni dopełniany przestrzeń, by była bardziej komfortowa. Żyrandol nowoczesny do łazienki nadaje zaś klimatu i charakteru. 

 

nowoczesny zyrandol do salonu

 

Jaki powinien być żyrandol nowoczesny ?

Nowoczesne żyrandole to najczęściej srebrne modele lamp, w zależności od naszych preferencji może być to lampa chromowana, niklowana lub stalowa. Srebro jest bardzo dobrze przyjmowane w tego rodzaju wnętrzach, dlatego taka dekoracja da nam niezwykły efekt aranżacyjny. Bardzo ciekawie prezentują się także żyrandole nowoczesne złożone z kilku sztuk. Na przykład mały model lampy nowoczesnej, zawieszony nad stołem w zestawie dwóch lub trzech sztuk, po pierwsze idealnie dopełni wnętrze, a po drugie odpowiednio doświetli całą przestrzeń. 

Srebrny nowoczesny żyrandol idealnie komponuje się ze szkłem, dlatego też warto wybrać modele, które są stylowym połączeniem srebra ze szkłem. Srebro nadaje powiewu nowoczesności, szkło zaś sprawia, że wnętrze staje się lekkie. 

 

nowoczesny zyrandol do jadalni

 

Wielkość i ilość zawieszonych żyrandoli, w głównej mierze zależy od zastosowania danego pomieszczenia.  W salonie, sypialni, czy w łazience żyrandol nowoczesny pełni funkcję dekoracyjną, w jadalni i kuchni zaś jest to oświetlenie funkcjonalne, mające na celu oświetlić powierzchnię stołu lub blatu. 

Abażury do nowoczesnych żyrandoli

Abażury na pozór to klasyczne rozwiązanie dekoracyjne do żyrandoli. Nic bardziej mylnego ! Abażury idealnie odnajdują się jako dodatek w nowoczesnych żyrandolach. Dzięki nim cały model, ale także wnętrze staje się bardziej przytulne i klimatyczne. 

Szklane klosze w nowoczesnych żyrandolach

Szkło, tak już wcześniej wspomnieliśmy, nadaje lekkości i świeżości nie tylko dla samego modelu, ale także dla całego wnętrza. Szklane kule pięknie prezentują się w każdego rodzaju stylach wnętrzarskich i aranżacyjnych. Pięknie komponują się w zestawieniu z kinkietami o podobnym designie, które są dopełnieniem dla głównego oświetlenia sufitowego. 

 

jadalnia w stylu nowoczesnym

 

MIRABU poleca