Złote kinkiety...pierwsze co pomyślimy o nich, to bogate kształty w pałacowym stylu. Takie były kiedyś - opływające w przepych, bogactwo dodatków, dostępne tylko dla wyższych sfer. Dzisiaj złote kinkiety dostępne są absolutnie dla każdego i do każdego rodzaju wnętrz. Nie muszą już charakteryzować się pałacowym designem, a nowoczesnym wyglądem i prostymi kształtami. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, w jakich pomieszczeniach złote kinkiety odnajdą się najlepiej. 


Złote kinkiety są coraz bardziej popularne i bardzo chętnie wybierane zarówno do nowych wnętrz, ale także jako sposób na szybką metamorfozę aranżacji. Współczesne modele to głównie proste, nieskomplikowane kształty w szerokiej gamie rozmiarów oraz z różnorodnym łączeniem materiałów i surowców, dzięki czemu są bardziej widoczne we wnętrzu i stają się cudowną dekoracją, a nie jedynie oświetleniem ściennym, które schowane jest w rogu i niezbyt rzuca się w oczy. Obecnie wielu architektów i projektantów wnętrz, wykorzystuje tę kolorystykę w projektach i do wykończenia nowoczesnych pomieszczeń.

W przypadku złotych kinkietów niezależnie od miejsca, w jakim zostaną powieszone, zawsze prezentuje się oryginalnie i bardzo reprezentacyjnie.

Złoto we wnętrzu to bardzo odważny kolor, który rozkochał w sobie miłośników designu i stylu nowoczesnego, dlatego też coraz śmielej pojawia się we wnętrzach jako kolor przewodni mebli, oświetlenia, czy dekoracji.  Perfekcyjnie prezentują się we wnętrzach:

  • w stylu glamour
  • w stylu nowojorskim
  • w stylu hamptons
  • w stylu modern classic
  • w stylu loftowym
  • w stylu eklektycznym
  • w stylu minimalistycznym
  • w stylu klasycznym

 

salon w stylu modern classic


 Wybierając konkretny model kinkietu, trzeba zwrócić uwagę na to, by wszystkie elementy oświetlenia współgrały ze sobą i pasowały do siebie. Nikt z nas nie chciałby przecież przesadzić z tak odważnym kolorem w Swoim wnętrzu i zaburzyć aranżacyjną harmonię i wewnętrzny spokój.

Gdzie powiesić złote kinkiety ?

SALON

W salonie ważne jest to, aby wszystko ze sobą współgrało i tworzyło jedną spójną całość. Oświetlenie sufitowe z kinkietem powinno być zestawem, ale nie koniecznie z jednej serii. Chodzi o to, aby były podobne pod względem stylu, odcienia, czy materiału. Złote kinkiety do salonu, dają nam nieograniczone możliwości w wyborze, ponieważ w tym pomieszczeniu sprawdzi się praktycznie wszystko ! 

Kinkiety w salonie sprawiają, że całe wnętrze będzie idealnie doświetlone. Dlatego warto umieszczać je nawet w najmniej widocznym miejscu, aby je wyeksponować, jak na przykład zapomniany kącik z fotelem - kinkiet zawieszony obok niego nie tylko nada nowego charakteru, ale także możemy skorzystać z dawno zapomnianego miejsca i spędzić w nim wieczór z ulubioną książką.  Złote kinkiety także pięknie prezentują się nad komodą lub konsolą jako pojedyncza dekoracja, lub po obu stronach obrazu

 

aranzacja salonu ze zlotym kinkietem

 

PRZEDPOKÓJ

Każdy przedpokój to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w całym domu lub mieszkaniu. To jest to wnętrze, które jako pierwsze widzą nasi goście, a więc jego wygląd jest szczególnie ważny. Złoty kinkiet do przedpokoju pięknie zaprezentuje się obok drzwi lub po dwóch stronach lustra nad komodą. Może także zawisnąć nad schodami jako kinkiet na schody.  W przypadku przedpokoju / klatki schodowej / wiatrołapu - kinkiety złote powinny stanowić istotną dekorację wnętrza. Głównym oświetleniem zaś, o którym nie wolno zapominać jest lampa wisząca.

 

kinkiety zlote do przedpokoju

 

SYPIALNIA

Kinkiety w sypialni doskonale sprawdzają się w dwóch miejscach. Po pierwsze jako oświetlenie nocne przy łóżku. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych stojących lamp nocnych, gdy nie mamy miejsca, aby postawić szafkę lub stolik nocny. Kinkiet zamontowany nad łóżkiem sprawdzi się w przypadku osób, które uwielbiają poddać się wieczornej lekturze w łóżku lub pracują do późnych godzin. Przy montażu kinkietu, trzeba zwrócić uwagę, by został zawieszony niej więcej na wysokości wzroku. Takie rozwiązanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale także korzystne dla naszego wzroku. Drugim miejscem jest miejsce nad toaletką lub komodą. 

 

kinkiet złoty do sypialni w stylu glamour

 

ŁAZIENKA

Oświetlenie ścienne w łazience jest nieodłącznym elementem całości. Kinkiety zawieszone przy lustrze, są niemal obowiązkowe. Złoto w tym wnętrzu może cudownie podkreślić styl i klimat łazienki. Jest także świetnym dopełnieniem dla złotych żyrandoli, czy złotej armatury, którą można spotkać w odważnych aranżacjach. 

 

kinkiety zlote do lazienki w stylu industrialnym

 

Złote kinkiety uwielbiają towarzystwo odważnych kolorów, jak granaty, butelkowe zielenie, czy czernie, ale także świetnie wygląda w połączeniu z bielą, szarościami i kremami.

Wykorzystanie złotych modeli oświetlenia ściennego sprawia, że całe wnętrze wpływa korzystnie nie tylko na nasz nastrój, ale także dodaje nam odwagi.