Obrazy abstrakcyjne dla większości z nas kojarzą się z wielokolorowymi ciapkami i niezrozumiałym wzorem. Wbrew wszystkiemu są to wzory, które przedstawiają nieoczywistą sztukę abstrakcyjną.  Co ciekawe coraz częściej takie obrazy goszczą w naszych domach, choć wybór obrazu abstrakcyjnego nie jest wcale taki prosty ! Jedyne co pomaga to ich uniwersalność i ponadczasowość. Jak więc wybrać obraz abstrakcyjny do domu, aby był  całością  wnętrza ?


Abstrakcja, czyli z łaciny "abstractio". Wzory abstrakcyjne to pierwsze rodzaje sztuki, jakie są znane ludzkości. Malowidła w jaskiniach przedstawiające życie i zwyczaje ówczesnych ludzi, miały wiele wspólnego z obrazami abstrakcyjnymi. Jednak to w XX wieku rosjanin Wassily Kandinsky, został uznany za ojca i prekursora malowanej sztuki abstrakcyjnej. O tego czasu obrazy abstrakcyjne, są jednymi z najchętniej wybieranymi wzorami do nowoczesnych aranżacji

Abstrakcja nazywana jest sztuką nieprzedstawiającą i niefiguratywną. Jej wzory to przede wszystkim linie, punkty, plamy i zygzaki. Wyróżniają się one jedynie kolorem i kształtem. Artysta, który tworzy takie obrazy to twórca przelewający swoje emocje, zachowania, wyobrażenia i cechy na płótno. Dzięki temu są to tak nietuzinkowe działa.

 

 obraz do przedpokoju i do salonu

 

Jak wybrać abstrakcję ?

Wybierając nie tylko obrazy, ale także pozostałe elementy wyposażenia wnętrz ważne jest to, by kierować się tylko i wyłącznie tym, co nam się podoba, ponieważ to my będziemy przebywać w takim wnętrzu na codzień. Podejmując wybór obrazu abstrakcyjnego, bardzo często borykamy się z problemem dotyczącym odpowiedniej kolorystyki oraz jego tematu. W przypadku tych dzieł trzeba pamiętać, że obrazy abstrakcyjne każdy interpretuje po swojemu. Może się więc zdarzyć, że każdy z domowników patrząc na dany obraz będzie widział całkowicie coś innego. Dzięki temu są tak niepowtarzalne i bardzo oryginalne, a do tego ponadczasowe, ponieważ bez większego problemu są w stanie dopasować się do stylu wnętrza. Podsumowując. Jak wybrać obraz abstrakcyjny ? Kieruj się Swoim stylem i tym co Tobie się podoba !

 

 

Gdzie powiesić obraz abstrakcyjny ?

Miejsce powieszenia obrazu abstrakcyjnego, w głównej mierze zależy od samego modelu i wzoru obrazu. Inna kolorystyka sprawdzi się w salonie, a zaś inna okaże się idealną do sypialni.

  • Chcąc wybrać doskonały i urzekający obraz do salonu należy wybrac taki, który nada dla wnętrza charakteru i klimatu oraz podkreśli jego styl. Obraz z abstrakcyjnym wzorem może być centralnym i głównym punktem aranżacji, lub delikatnym, niewyłaniającym się na pierwszy plan dopełnieniem istniejącej aranżacji. W salonie sprawdzą się zarówno delikatne wzory i kolory, jak i kontrastujące się barwy i łączenia tematów abstrakcji. 

 

ekskluzywny obraz do salonu nad sofe

 

  • Do sypialni powinno się wybierać raczej delikatne i spokojne wzory, takie które nie będą nas zbytnio pobudzać oraz męczyć oczu wyrazistymi kolorami i kształtami. Obrazy do sypialni powinny nas wyciszać i uspokojać. 

 

obraz do sypialni

 

  • Dla podkreślenia stylu oraz dla umilenia wspólnych posiłków z rodziną, obrazy na płótnie z ciekawymi wzorami abstrakcyjnymi pięknie podkreślą ścianę w jadalni. Aby stworzyć spójną całość bez niepotrzebnego chaosu, warto wybrać taki obraz który chociaż niewielkimi detalami nawiązują do tapicerki krzeseł, czy rodzaju wybarwienia mebli. 

 

obraz nad komode

 

Abstrakcje można zawiesić zarówno nad meblami skrzyniowymi, jak komody, ale także nad nowoczesnymi i delikatnymi w formie meblami, jak konsola ze szklanym blatem, czy stolik szklany. Świetnie prezentują się także nad sofą czy nad zagłówkiem łóżka, wprowadzając odrobinę charakteru i stylu dla danego pomieszczenia. 

Podpowiadamy, że ciekawym rozwiązaniem i uwydatnieniem walorów obrazu jest oryginalne oświetlenie. Szczególnie kinkiety doskonale odnajdują się w towarzystwie obrazów. Zawieszone po dwóch stronach ramy, urzekną nawet najbardziej wymagającego miłośnika designu. 

Sposób na szybką zmianę we wnętrzu. 

Obraz abstrakcyjny to doskonały sposób na szybką zmianę we wnętrzu. Model z ciekawym połączeniem kolorów, może w bardzo stylowy sposób pokazać walory wnętrza na nowo, których dotychczas nie widzieliśmy. Na przykład przy pomocy kontrastowego obrazu dla całego wnętrza możemy podkreślić niezwykły styl i design sofy, która dotychczas nie była gwiazdą aranżacji.  Kolorowe płótna w salonie, w którym królują biele całkowicie odmieni jego ogólny wygląd. Stanie się wesołym, przyjaznym wnętrzem. A co najważniejsze... nasi gością uwierzą na nowo, że radość obrazu, odzwierciedla nasz nastrój. 

 

obraz abstrakcyjny do salonu