Czerń dodaje dla wnętrz odrobinę elegancji, zmysłowości, tajemniczości i ekstrawagancji. Szczególnie czarne dodatki, w tym elementy oświetlenia, warto dodawać ze szczególną staranności, aby nie przytłoczyć wnętrza. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie czarnych modeli lamp, jest zawieszenie czarnego żyrandola w salonie, ustawienie czarnych lamp nocnych po obu stronach łóżka, czy zawieszenie czarnych kinkietów przy lustrze w łazience. 

 Czarne lampy doskonale sprawdzają się w aranżacji wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, glamour, nowojorskich czy klasycznych. Jak to zrobić, aby nasza aranżacja była absolutnych strzałem w dziesiątkę ?

Czarne lampy w stylu glamour

Czarne żyrandole w stylu glamour to zdecydowanie modele z elementami kryształów czy szklanymi wstawkami. Po pierwsze prezentują się niezwykle gustownie, a po drugie są po prostu eleganckie i luksusowe. Żyrandole czarne w stylu glamour, doskonale prezentują się nad stołem jadalnianym, nad wyspą kuchenną, czy nad okazałą pikowaną sofą w salonie. Wiemy natomiast, że oprócz żyrandoli, doskonale sprawdzają się w tych wnętrzach także czarne modele kinkietów i lamp stołowych. Kinkiety, są fantastycznym dopełnieniem łazienki — jeśli zawiesimy je po dwóch stronach lustra, sypialni — pełniąc rolę lamp nocnych, czy na klatce schodowej — doświetlając w bezpieczny sposób schody po zmroku. Lampy stołowe zaś, to jedne z najbardziej znanych, a jednocześnie szalenie uniwersalnych lamp. Dlaczego ? Głównie za sprawą abażurów, którymi możemy w bardzo szybki i sprawny sposób, całkowicie odmienić ich charakter.

kinkiet w Stylu glamour  lazienka w stylu glamour1 
 Kryształowa lampa z czarnym abażurem w stylu glamour RIO  AdobeStock 32786241
 zyrandol w stylu glamour  aranzacja w stylu glamour4

Czarne lampy w stylu klasycznym

Wnętrza w stylu klasycznym, to jedne z najbardziej bezpiecznych opcji dla czarnych modeli lamp z czarnymi abażurami. Abażury są niezwykle ponadczasowe i doskonale prezentują się niezależnie od biegnącego czasu, głównie za sprawą łączenia nowoczesnego designu z funkcjonalnością. Lampy wiszące, czyli główne oświetlenie domowych pomieszczeń doskonale oświetlą każde wnętrze. Warto je także wzbogacić o dodatkowe elementy wyposażenia jak kinkiety, czy lampy stołowe, które będą niezwykle intrygującym dodatkiem.

 Zestaw 2 eleganckich kinkietów do przedpokoju PETRA BLACK  salon w stylu modern classic
 ceramiczna czarna lampa stolowa  jadalnia w stylu nowojorskim
 zyrandol krysztalowy w stylu klasycznym  salon w stylu klasycznym

Czarne lampy w stylu loftowym

Czerń idealnie wpasowuje się w nowoczesne, loftowe wnętrza. Wyglądają niezwykle efektownie i tajemniczo, a przy tym doskonale współgrają z charakterystyczną dla tego stylu cegłą czy surowym betonem architektonicznym. Dla stylu loftowego bardzo charakterystyczne są dane modele lamp. W przypadku żyrandoli jest to pająk bądź klosz w stylu drucianego kosza. To zdecydowany strzał w dziesiątkę ! Loftowe aranżacje uzupełniają czarne lampy podłogowe o fantazyjnych i nietuzinkowych kształtach, np. przypominające filmowy reflektor, lampę ze starej hali produkcyjnej czy magazynu.

 kinkiet czarny w stylu nowoczesnym salon w stylu nowoczesnym 
 lampa stolowa w stylu industrialnym  aranzacja salonu w stylu loft
 lampa wiszaca w stylu loft  sypialnia w stylu nowoczesnym

 

Czarne lampy zazwyczaj nie posiadają żadnych wzorów, zdobień czy rysunków. Mimo to, że są w ciemnym kolorze i sprawiają wrażenie mrocznych, są niezwykle przyjemne. 

Wybierając czarną lampę do wnętrza, pamiętajmy, że tak charakterystyczny dodatek będzie mocno zwracał na siebie uwagę, więc od razu powinniśmy określić jego zadanie we wnętrzu. Musimy także zdecydować, czy będzie gwiazdą wnętrza, czy ma stanowić drugi plan dla pozostałych elementów wyposażenia. 

Z MIRABU polecamy: