Niemal w każdym pomieszczeniu, oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Od jego odcienia, natężenia, oraz ilości punktów światła zależy funkcjonalność danego pomieszczenia. Sypialnia na szczęście jest miejscem, w którym liczy się wypoczynek, sen i relaks, a co za tym idzie… Delikatne oświetlenie. Delikatne oświetlenie, czyli kinkiety do sypialni. W dzisiejszym wpisie opowiemy o kinkietach do sypialni i odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania. Życzymy Wam miłej i ciekawej lektury !


Jakie kinkiety wybrać do sypialni ?


Wybór odpowiedniego kinkietu do sypialni, nie jest wcale tak łatwy i oczywisty, jakby się mogło nam wydawać. Zanim przejdziemy do wyboru odpowiedniego modelu, należy zastanowić się, do czego będzie służyło nam oświetlenie przy łóżku – w sytuacji, w której kinkiet, ma pełnić funkcję oświetlenia nocnego. Jeśli lubimy w łóżku czytać książki, ważne jest, aby był to kinkiet ruchomy z regulowanym ramieniem i możliwość ustawienia kąta padania światła. Takie rozwiązanie z pewnością będzie nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale także bardzo bezpieczne. Powinno się też zwrócić uwagę, by oświetlenie sufitowe jak żyrandole lub plafony, pasowały do kinkietów i odwrotnie. 

Jakie żarówki będą najlepsze do sypialni ?


Kolor światła w sypialni oraz jego natężenie jest jednym z najważniejszych kwestii dotyczących oświetlenia sypialni. Dla przypomnienia, im mniej Kelwinów (K) tym lepiej dla sypialni, np. światło zimne to ok. 7000 K, światło ciepłe to ok. 2500 K. Podsumowując – dla sypialni najlepiej wybrać żarówki o mocy 2500 K i mniej.

Gdzie powiesić kinkiet w sypialni ?


Najczęściej wybieranym miejscem do zawieszenia kinkietu, jest przestrzeń nad łóżkiem. To w tym miejscu, poddajemy się wieczornej lekturze, a także kładziemy się do snu oraz wstajemy o poranku. Miejsce nad łóżkiem nie jest jednak jedynym miejscem w sypialni, w którym można wykorzystać kinkiety. Doskonałym miejscem jest ściana przy której stoi toaletka, komoda lub konsola pełniąca funkcję toaletki. Kinkiety do sypialni mogą także stać się dopełnieniem aranżacji sypialni i zawisnąć po dwóch stronach obrazu lub lustra.

 

aranzacja kinkietu w sypialni

Kinkiet z abażurem, czy bez ?


Wygląd i styl kinkietu zależy w głównej mierze od naszych upodobań. Abażury na kinkietach, prezentują się pięknie w sypialni urządzonej w stylu nowojorskim i klasycznym, gdzie stawia się głównie na styl, ale i ponadczasowość. Klasyczny abażur możemy zastąpić kloszem szklanym, który pasuje tak naprawdę do każdego stylu, począwszy od stylu glamour, hamptons, modern classic, po loft i nowoczesny.

Bardzo często jednak spotykamy modele kinkietów bez abażura czy klosza, za to z pięknymi szklanymi lub kryształowymi elementami, mocowanymi na całej długości oprawy.

 

Nasze typy kinkietów do sypialni: