Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały tylko 2 dni. To wyjątkowy czas , który ma bardzo wyjątkową moc. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam choinki i dekoracje wnętrz, które nas zainspirowały do stworzenia podobnej magii i klimatu jak z bajki. Podpowiemy też, o czym nie zapomnieć w te Święta ! Dlatego, jeśli ktoś z Was jeszcze nie ubrał świątecznego drzewka - to jest to idelany wpis dla niego. Za sprawą dodatków, na prawdę można podkreślić ten czarujący okres w roku. 

 Gwiazdkowy nastrój możemy wyczarować w Swoich wnętrzach w dowolnym stylu i ulubionych kolorach - dzięki, temu możemy jak najdłużej cieszyć się magią świąt i chociaż na chwilę poczuć się jak w innym, bajkowym świecie. 

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, nie ogranicza się przecież wcale tylko do jednego - dwóch dni, świętować możemy cały grudzień i w zasadzie jeszcze kawałek stycznia !

 

Dekorujemy dom na święta !

W temacie dekoracji domu i wnętrz, nieodłącznie od lat towarzyszą mu dwa kolory: złoto i czerwień. Są to bardzo wyraziste kolory, klasyczne i niezwykle podniosłe ! Mogą obok nich znajdować się też granaty, zielenie, srebro czy biel - jednak wiele osób wybiera ponadczasową klasykę. Ważne jest to, aby cała dekoracja tworzyła jedną, spójną całość. 

Punktem obowiązkowym w każdej aranżacji świątecznej, jest oczywiście CHOINKA ! Zarówno żywa, jak i sztuczna tworzy magię we wnętrzu, jednak to zapach naturalnego drzewka, dodaje niezwykłego klimatu. Natura we wnętrzach, w ogóle staje się coraz bardziej modna i najczęściej wybierana. Gałązki jemioły, gwiazdy betlejemnskie, orzechy, suszone owoce, laski cynamonu, pomarańcze, goździki, czy gniazda wanilii sprawiają, że w każdym domu nie tylko pachnie naturą, ale przede wszystkim domem naszej babci, z którego w pamięci pozostają nam te niezwykłe zapachy. 

Ciekawym dopełnieniem wnętrz domu, są wieńce z igliwia, ceramiczne anioły, tradycyjne żołnierzyki (dziadki do orzechów), bałwany, jelonki, czy gwiazdy betlejemskie. 

choinka bozonarodzeniowa

 

wnetrze nowojorskie

 

choinka na swieta

 

Świąteczny - wyjątkowy stół !

Stół w tradycji Bożego Narodzenia jest niezwykle ważny, poniewaz to przy nim zasiadamy do rodzinnej wieczerzy wigilijnej, czy  świątecznego obiadu. W tym nadzwyczajnym okresie, stół to nie tylko mebel, ale przede wszystkim miejsce, przy którym spotyka się cała rodzina, nawet ta z najdalszych zakatków świata. 

Dekorując stół wigilijny nie możemy zapomnieć przede wszystkim o białym obrusie, który jest klasyką i elegancją ! Na nim można ułożyć dekoracyjny bieżnik oraz inne ozdoby. Pod obrusem zaś, koniecznie musi znaleźć się sianko, które jest symbolem narodzin Pana Jezusa w stajence. 

Oprócz tradycyjnych nakryć, mogą znaleźć się także serwetki dla każdego gościa, świecznik oraz igliwia. 

 

stol wigilijny

 

 Ubieramy choinkę !

Do ozdobienia świątecznego drzewka możemy użyć, nie tylko tradycyjnych ozdób, jak: bombki, łańcuchy, światełka, cukierki, ale także dziecięce prace diy, owoce, orzechy, dary lasu. 

Każdy z nas tak na prawdę może mieć choinkę o jakiej tylko marzy. 

Choinka w stylu :

- SKANDYNAWSKIM powinna miec jak najwięcej naturalnych ozdób, wykonanych z drewna, juty, szyszek, lasek wanilii. 

 

choinka w stylu skandynawskim

 

- GLAMOUR przede wszystkim powinna błyszcześ oszałamiającą ilościa światełek. Najlepiej wybrać bombki złote lub zrebrne, które dodatkowo nadadzą blasku i ekstrawagancji. 

 

choinka glamour

 

- NOWOCZESNYM musi być koniecznie ubrana, tylko w jednym kolorze.Co do ozdób, też powinno się ograniczyć je do minimum. W tym wypadku króluje zasada : Im mniej, tym lepiej".

 

choinka nowoczesna

 

 

Kochani !

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chcielibyśmy życzyć Wam przede wszystkim zdrowia, pomyślności i spełnienia, ale także by Wasze wnętrza zawsze świeciły blaskiem i w niezwykły sposób, ujmowały Was i Waszych gości. 

Zachęcamy Was także do przeczytania naszego wpisu o znaczeniu symboli i dekoracji świątecznych. 

 

Wesołych Świąt, życzy Zespół MIRABU !